Lekcje w świetlicy i u myśliwych

  Lekcje w świetlicy i u myśliwych

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzieci z województwa pomorskiego zaczynają ferie 2 lutego, a już w poniedziałek (26 stycznia) do szkoły po zimowej przerwie wracają uczniowie z gminy Rzeczenica. Druga część roku szkolnego będzie najbardziej nietypowa dla uczniów Szkoły Podstawowej w Pieniężnicy, której budynek spłonął 22 grudnia 2008 roku.
  Do czerwca dzieci z tej wsi będą się uczyć w domu należącym do koła łowieckiego Jaźwiec i świetlicy wiejskiej. Na lekcje do domu myśliwych będą chodzić dzieci z zerówki i klas I-III (w sumie 25 osób), a w świetlicy uczyć się będzie 32 uczniów klas IV-VI. Oba te budynki od kilku dni czekają na przyjęcie dzieci. W świetlicy zamontowano centralne ogrzewanie i postawiono tymczasową ścianę w dużej sali. Domek myśliwski praktycznie od razu nadawał się do adaptacji na tymczasową szkołę.


  - Przy wszystkich niedogodnościach, jakie mogą wystąpić, warunki zapewnione dzieciom na te cztery i pół miesiąca są dobre - mówi wójt Lech Zwoliński.
  Rodzice uczniów z podstawówki w Pieniężnicy najwyraźniej zgadzają się z wójtem, bo na piątkowym spotkaniu, po obejrzeniu tymczasowych siedzib szkoły, nie mieli żadnych pytań ani uwag.

  - Ten pożar był tragedią dla całej gminy. Cieszymy się, że w tym nieszczęściu nie zostaliśmy sami - mówi Mariola Brudecka, dyrektor szkoły. - Wszyscy, od mieszkańców wsi, przez myśliwych, po władze gminy, włożyli dużo serca w to, żeby dzieci mogły pójść do szkoły. Tragedia tragedią, ale ważne jest, żeby w jej obliczu umieć działać. Jeszcze gdy pożar trwał, spotkaliśmy się w świetlicy wiejskiej, by omówić plan działań. Wszystkie pomysły, które w tak krótkim czasie pozwoliły uzyskać efekty, wyszły stąd.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo