Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 4:0 (1:0)

Lechia Gdańsk została rozbita w Warszawie w meczu z Legią w rewanżowy mecz półfinałowym Pucharu Polski 0:4. W Gdańsku wygrała Legia 1:0 i to drużyna z Warszawy zagra w finale Pucharu Polski. Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzyniak - Vrdoljak, Borysiuk (83 Cabral) - Manu, Radović, Rybus (72 Kucharczyk) - Hubnik (80 Żyro). Lechia: Kapsa - Pietrowski, Bąk, Vućko, Andriuskievicius (46 Hajrapetjan) - Bajić (64 Dawidowski) - Surma, Nowak, Traore - Lukjanovs (78 Poźniak), Buval.

1 minuta - sędzia Paweł Pskit z Łodzi rozpoczął mecz w Warszawie

3 min. - próba podania Nowaka, ale nikt nie doszedł do piłki

9 min. - groźna akcja Legii. Podawał Rybus, ale Hubnik w dobrej sytuacji nie trafił w piłkę

17 min. - przewaga Legii, ale biało-zieloni dobrze się bronią. Kontra Lechii zakończyła się niedokładnym podaniem Nowaka

19 min. - ostry strzał Traore z 17. metrów, ale piłka przeleciała tuż obok słupka

20 min. - Hubnik nie doszedł do piłki w polu karnym

24 min. - Radović przeprowadził indywidualną akcję, oddał strzał, a piłka odbiła się od Pietrowskiego wpadła do siatki obok bezradnego Kapsy. Legia - Lechia 1:0!

26 min. - po dośrodkowaniu Nowaka piłkarze Legii z problemami wybili piłkę

31 min. - Radović ograł Andriuskeviciusa, ale przytomnie zachował się Kapsa

42 min. - szybka akcja Legii. Radović nie był na spalonym, wpadł z piłką w pole karne, ale tak niedokładnie podawał, że Kapsa bez problemów złapał piłkę

45 min. - koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi z Lechią 1:0

46 min. - początek drugiej części spotkania

46 min. - zmiana w Lechii: za Andriuskeviciusa wszedł Hajrapetjan

48 min. - żółta kartka dla Vrdoljaka

57 min. - nic się nie zmieniło na boisku. Legia kontroluje przebieg spotkania, a Lechia nie potrafi przejść do zdecydowanych ataków

58 min. - próba podania do Traore, ale ten przegrał pojedynek z Wawrzyniakiem

60 min. - niedokładne dośrodkowanie Lukjanovsa z lewej strony boiska

62 min. - żółta kartka dla Nowaka

63 min. - dośrodkowanie Wawrzyniaka, piłkę przedłużył Vrdoljak, a do futbolówki nie doszedł wprawdzie Hubnik, ale na tyle przeszkodził Kapsie, że padł drugi gola dla gospodarzy. Legia - Lechia 2:0!

64 min. - zmiana w Lechii: za Bajicia wszedł Dawidowski

66 min. - żółta kartka dla Manu

71 min. - żółta kartka dla Surmy

72 min. - zmiana w Legii: za Rybusa wszedł Kucharczyk

77 min. - szybka kontra Legii. Z lewej strony podawał Kucharczyk, a Bąk wpakował piłkę do własnej bramki. Nawet gdyby Bąk nie zrobił wślizgu, to czekał już Hubnik, który miałby pustą bramkę. Legia - Lechia 3:0!

78 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Poźniak

79 min. - dośrodkowanie Manu, piłka minęła Hubnika, ale głową do siatki trafił Kucharczyk. Legia gromi Lechię 4:0!

80 min. - zmiana w Legii: za Hubnika wszedł Żyro

81 min. - żółta kartka dla Traore

83 min. - zmiana w Legii: za Borysiuka wszedł Cabral

88 min. - Kapsa wygrał pojedynek sam na sam z Manu

90 min. - koniec meczu. Legia rozbiła Lechię 4:0 i zagra w finale Pucharu Polski!