Lechia wydała oświadczenie

(stan)
Fot. Karolina Misztal
Udostępnij:
Lechia Gdańsk wydała oświadczenie odnośnie podstaw złożenia skargi przez klub do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu przy PKOl.

"W naszej ocenie podstawą właściwości Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. do rozpoznania ostatecznej decyzji dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej są przepisy Ustawy o Sporcie. Zgodnie z nimi Trybunał rozstrzyga także spory wynikające z zaskarżenia ostatecznych decyzji dyscyplinarnych Polskich Związków Sportowych. W odniesieniu do tych spraw, Trybunał pełni funkcję sądowego organu odwoławczego, a nie sądu polubownego. Oznacza to, że właściwość Trybunału do rozpoznania spraw na orzeczenia dyscyplinarne organów Polskich Związków Sportowych wynika wprost z ustawy. W naszej ocenie nie było więc konieczności uzyskiwania jakiejkolwiek zgody Polskiego Związku Piłki Nożnej przed złożeniem skargi. Kierując ją do Trybunału, uzasadniliśmy dlaczego decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN jest ostateczną decyzją dyscyplinarną.

Oświadczenie wydane 9 kwietnia przez Polski Związek Piłki Nożnej w naszej ocenie jest jedynie prezentacją stanowiska jednej ze stron toczącego się postępowania, które szanujemy, ale go nie podzielamy. Złożenie skargi poprzedziła pogłębiona analiza prawna, która spowodowała podjęcie decyzji o skorzystaniu z przewidzianej przepisami prawa drogi ochrony praw klubu. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl., wydając w dniu 8 kwietnia postanowienie o wstrzymaniu decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w postaci sankcji ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16, potwierdził swoją właściwość do rozpoznania tej sprawy, a Lechia, jako skarżąca, skorzystała z odpowiedniej drogi przysługujących jej środków ochrony prawnej. Mając powyższe na uwadze, klub podtrzymuje swoje stanowisko i uszanuje każde orzeczenie Trybunału, bez względu na jego rezultat.

Działania, które Lechia podjęła w tej sprawie, wynikają przede wszystkim z szacunku dla pracy, wykonanej przez zawodników na boisku podczas całego sezonu zasadniczego rozgrywek ekstraklasy i zdobycia przez nich 39 punktów."

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Prawda
Lechia skorzystała z prawa do odwołania trybunał zbadał sprawę każdy ma prawo do odwołania nawet taki oszust jak ta ruda małpa z PZPN ruch się nie odwoływał więc po prostu zgodzili się z tym że odjęli im punkt a swoją grą pokazali że na 8 nie zasługują Lechia wygrała mecz już w pierwszych 30 minutach i zasłużenie powalczy o puchary i ma na to duże szanse. I czekam na wybory nowego prezesa w PZPN Boniek nie zdał egzaminu siedzi na stołku za zasługi!
a
adi
Zmienić Prezesa i będzie OK.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie