Lechia przegrała z Zorią 0:2

RR
Gdańscy piłkarze nie chcą trenować w mrozie, więc dłużej zostaną w Turcji
Gdańscy piłkarze nie chcą trenować w mrozie, więc dłużej zostaną w Turcji T. Bołt
Piłkarze gdańskiej Lechii przegrali w czwartek w Turcji z zespołem Zorii Ługańsk 0:2. Obie bramki dla przedostatniego zespołu ukraińskiej ekstraklasy padły w drugiej połowie. Lechiści zostaną w Turcji do środy, 8 lutego.

Początkowo biało-zieloni planowali, że zostaną na obozie przygotowawczym w Turcji do piątku, 3 lutego. Zmienili jednak zdanie, a ma to związek z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w Polsce. Krótko mówiąc chodzi o mrozy.

- W kraju nie ma odpowiednich warunków do pracy - przekonuje Paweł Janas, trener Lechii Gdańsk. - Myślę tu o boiskach, a przeszkodą są też duże mrozy.

W czwartek biało-zieloni rozegrali więc przedostatni sparing. Zmierzyli się z ukraińską Zorią Ługańsk. Mecz był wyrównany. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Do siatki trafiali jednak tylko zawodnicy Zorii. Ukraińcy objęli prowadzenie po rzucie karnym wykonywanym przez Serhija Syluka (za faul Patryka Tuszyńskiego). Wynik sparingu na 2:0 podwyższył natomiast w 70 minucie Ołeksandr Hrycaj.

Lechia Gdańsk - Zoria Ługańsk 0:2 (0:0)