Lechia Gdańsk zremisowała z Olympiakosem Pireus. Rafał Wolski wrócił po kontuzji z golem [zdjęcia]

Lechia Gdańsk zremisowała z Olympiakosem Pireus 1:1 w meczu sparingowym. Bramkę dla biało-zielonych strzelił wracający po kontuzji Rafał Wolski, a wicemistrzowie Grecji wyrównali w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Poniżej zapis relacji na żywo z tego spotkania.

90+3 min. - w ostatniej akcji meczu, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, najlepiej znalazł się w polu karnym Guerrero i strzelił wyrównującego gola. Koniec meczu. Lechia - Olympiakos 1:1!

90 min. - 3 minuty doliczone

89 min. - świetna kontra Lechii. Wolski szybko uruchomił Haraslina, a ten w polu karnym oddał ostry strzał w bramkarza, a dobitka Peszki została zablokowana

87 min. - Olympiakos w ataku, ale defensywa Lechii zachowuje czujność

78 min. - kolejna akcja Udovicicia, ale do zagranej piłki nie doszedł Peszko

75 min. - zmiany w Lechii: Maloca - Augustyn, Fila - Makowski

69 min. - Flavio Paixao wywalczył piłkę w pojedynku z bramkarzem, a piłkę do bramki posłała Rafał Wolski. Świetny powrót "Wolaka"! Lechia - Olympiakos 1:0!

67 min. - zmiana w Olympiakosie: Sa - Siampanis

65 min. - zmiany w Olympiakosie: Bruno - Masouras, Podence - Androutsos, Guilherme - Sourlis, Elabdellaoui - Avraam, Semedo - Torosidis, Bouchalakis - Soldano, Fortounis - Guerrero

64 min. - zmiana w Olympiakosie: Tsimikas - Leonardo

Powrót Wolskiego po zerwaniu więzadła krzyżowego w kolanie. Tej kontuzji doznał w styczniu

60 min. - zmiany w Lechii: Gajos - Wolski, Mladenović - Peszko, Egy - Haraslin, Sobiech - Paixao

55 min. - zamieszanie w środku pola, były przepychanki między zawodnikami obu zespołów

51 min. - zmiana w Olympiakosie: Valbuena za Durmishaja. Valbuena to 52-krotny reprezentant Francji

50 min. - bardzo dobrze kontrę uruchomił Sobiech, ale znowu niedokładnie zagrał Udovicić

46 min. - początek drugiej połowy meczu

45+1 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia - Olympiakos 0:0

45 min. - groźna sytuacja po rzucie wolnym, ale dobrze interweniował Alomerović

40 min. - dośrodkował Podence, a Fortounis strzelił w boczną siatkę

35 min. - zmiana w Olympiakosie. Kontuzjowanego Vukovicia zastąpił Ba

32 min. - żółta kartka dla Łukasika

23 min. - dobra akcja Udovicicia, ale zakończona bardzo złym strzałem Serba

16 min. - po rogu przed szansą bramkową stanął Fila, ale jego strzał został zablokowany

Z Lechią oficjalnie pożegnał się już Ariel Borysiuk. Dziś z pomocnikiem został rozwiązany kontrakt za porozumieniem stron

14 min. - po rogu głową strzelał Semedo, ale piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Lechii

11 min. - szczęścia w polu karnym Lechii szukał Fortounis, ale jego strzał zablokował Maloca

Dla Lechii to najbardziej wymagający przeciwnik w tym okresie przygotowawczym. Olympiakos to wicemistrz Grecji. Biało-zieloni dotąd rozegrali dwie gry kontrolne - zremisowali z Chojniczanką 1:1 i przegrali z Hapoelem Beer Szewa 0:3. Zagrają jeszcze z Bytovią 6 lipca w Cetniewie.

8 min. - świetna akcja Lechii! Bardzo dobrze piłkę rozegrali Mladenović i Udovicić. Akcję zamykał Egy Maulana Vikri, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki przed linią bramkową i wyszła w pole. Zabrakło trochę szczęścia.

7 min. - akcja Fortunisa i dobra interwencja Alomerovicia

4 min. - dwie próby dośrodkowań Udovicicia, ale zabrakło dokładności

1 min. - rozpoczęcie meczu

Lechia rozpocznie mecz z Olympiakosem, aktualnym wicemistrzem Grecji, w składzie: Alomerović - Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović - Kubicki, Łukasik, Gajos - Egy, Sobiech, Udovicić.

Olympiakos: Jose Sa - Elabdellaoui, Semedo, Vuković, Tsimikas - Guilherme, Bouchalakis - Bruno, Fortounis, Podence - Durmishaj

"Neymar nie świeci dobrym przykładem". Szef La Liga przeciwny powrotowi Brazylijczyka do Barcelony