Lechia Gdańsk znowu zwycięska w sparingu!

Tomasz Bolt/Polskapresse
Gdańska Lechia wygrała drugi sparing w okresie przygotowawczym przed nowym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Tym razem podopieczni trenera Joaquima Machado pokonali we Wronkach Górnika Zabrze 3:1.

Lechia ma za sobą trzy sparingi w okresie przygotowawczym. W pierwszym, rozegranym na PGE Arenie, gdańszczanie skromnie, 1:0 pokonali Olimpię Grudziądz. Później ponieśli bolesną porażkę z Lechem Poznań (0:3). Powetowali sobie ją jednak w sobotę we Wronkach, gdzie gładko uporali się z Górnikiem Zabrze.

Już w pierwszej połowie Lechia zaaplikowała rywalowi dwie bramki. Prowadzenie zespół z Gdańska objął w 19. minucie, kiedy bramkę z rzutu karnego zdobył Stojan Vranjes. 11 minut później, po asyście Zaura Sadajewa, strzałem z bliskiej odległości wynik na 2:0 podwyższył Maciej Makuszewski.

W drugiej połowie, a konkretnie w 60. minucie, Lechia w zasadzie przypieczętowała swoje zwycięstwo. Zrobił to... Seweryn Gancarczyk, który po dośrodkowaniu Bartłomiej Pawłowskiego, skierował piłkę to własnej siatki.

Honorową bramkę dla Górnika zdobył natomiast... Rafał Janicki, który również w 71. minucie spotkania niefortunnie interweniował we własnym polu karnym.

Zwycięstwo Lechii może cieszyć i na pewno jest dobrym prognostykiem na przyszłość, ale zespół nadal musi pracować przede wszystkim nad zgraniem i odpowiednią komunikacją na boisku.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 3:1 (2:0)
Bramki Stojan Vranjes (19'), Maciej Makuszewski (30')

Lechia Gdańsk: 12. Dariusz Trela, 17. Marcin Pietrowski, 2. Rafał Janicki, 6. Tiago Valente, 36. Nikola Leković (67' 28. Mavroudis Bougaidis), 11. Maciej Makuszewski (71' 9. Piotr Grzelczak), 16. Ariel Borysiuk (85' 27. Adam Dźwigała), 23. Stojan Vranjes (77' 8. Daniel Łukasik), 14. Piotr Wiśniewski (62' 10. Przemysław Frankowski), 19. Bartłomiej Pawłowski (80' 7. Danijel Aleksić), 20. Zaur Sadajew (80' 29. Diogo Ribeiro)

Górnik Zabrze: 1. Pavels Steinbors (B) (64' 99. Grzegorz Kasprzik), 26. Adam Danch (68' 18. Łukasz Madej), 2. Błażej Augustyn (68' 3. Dominik Sadzawicki), 22. Seweryn Gancarczyk (68' 16. Szymon Drewniak), 6. Radosław Sobolewski (68' 13. Maciej Mańka), 87. Roman Gergel (68' 89. Wojciech Łuczak), 8. Przemysław Oziębała (31' 25. Andre Gwaze), 17. Dawid Plizga (46' 14. Armin Ćerimagić), 7. Rafał Kurzawa (68' 15. Maciej Małkowski), 4. Rafał Kosznik (68' 5. Oleksandr Szeweluchin), 38. Bartosz Iwan (68' 81. Robert Jeż)