Lechia Gdańsk wygrała z drużyną Roberto Carlosa

Gdańska Lechia, podczas zgrupowania w Turcji, okazała się lepsza od ekipy Akhisaru Belediyespor, którą prowadzi słynny Roberto Carlos. Nasi piłkarze wygrali pojedynek 1:0.

Roberto Carlos ekipę Akhisara Belediyespor objął na początku stycznia. Wcześniej prowadził inną drużynę turecką - Sivasspor. Choć ma to niewielkie znaczenie w perspektywie rundy wiosennej, to jednak trener Jerzy Brzęczek po czwartkowym sparingu ma osobisty powód do satysfakcji - ograł zespół prowadzony słynnego Brazylijczyka.

Szkoleniowiec gdańskiego teamu w przerwie meczu zmienił wszystkich zawodników z pola. Choć oba zespoły miały swoje sytuacje bramkowe, ostatecznie tylko raz piłka wpadła do siatki. W 32. minucie gola dla Lechii zdobył Kevin Friesenbichler, który na listę strzelców wpisał się już w pierwszym sparingu w Turcji, z ekipą Chemnitzer FC.

Reanimacja defensywy w Lechii Gdańsk musi się udać

W czwartkowym meczu po raz pierwszy w barwach Lechii zagrali Grzegorz Wojtkowiak i Jakub Wawrzyniak. Obaj piłkarze rozegrali w biało-zielonych barwach całą pierwszą połowę.

- Najważniejsze, że zagraliśmy na „0” z tyłu. W grze obronnej długimi fragmentami pokazywaliśmy dziś to, o co nam chodzi - powiedział po meczu dla oficjalnej strony klubowej trener Jerzy Brzęczek.

Przed gdańszczanami jeszcze jeden sparing podczas zgrupowania w Turcji. Nasi piłkarze zmierzą się w poniedziałek z Anżą Machaczkała.

Tymczasem, coraz bliżej podpisania kontraktu z Lechią wydaje się być Sebastian Mila. Czytaj więcej na ten temat: Sebastian Mila coraz bliżej Lechii?.

Akhisar Belediyespor - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
0:1 Kevin Friesenbichler (32)