Lechia Gdańsk wygrała sparing z Bałtykiem Gdynia. Teraz czas na FC Barcelonę [ZDJĘCIA]

Zespół Lechii, w swoim przedostatnim sparingu przed startem ligi, pokonał przy Traugutta ekipę Bałtyku Gdynia 2:0. W kolejnym spotkaniu gdańszczanie zmierzą się z drużyną FC Barcelony.

Lepiej spotkanie otworzyli gdynianie, którzy w jednej z pierwszych akcji mogli wyjść na prowadzenie. Lechia z czasem starała się jednak przejąć inicjatywę i to jej się udało. Rywala zepchnęła niemal całkowicie do defensywy. Mimo to jednak zespół Michała Probierza długo nie mógł udokumentować przewagi bramką.

Ta sztuka udała się gdańszczanom dopiero w 38. minucie. Bramkę zdobyli jednak nie po akcji, ale z rzutu karnego po faulu na Adamie Dudzie. Z 11 metrów idealnie przymierzył Mateusz Machaj.

Gdynianie mieli jednak jeszcze w tej odsłonie swoje szanse. Brakowało im jednak skuteczności i wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie ma murawę wybiegła zupełnie inna „11” w barwach Lechii. Pojawili się między innymi Daisuke Matsui, Piotr Wiśniewski, Paweł Buzała i Luiz Carlos Santos Deleu. Ten ostatni występu nie zaliczy jednak do udanych. Po starciu z Wojciechem Bartnikiem w 86. minucie, w którym doszło do rękoczynów, sędzia obu piłkarzy odesłał na trybuny.

W kolejnej odsłonie Lechia stworzyła sobie więcej okazji do strzelania bramki. Jedną z nich, w 51. minucie, wykorzystał Paweł Dawidowicz. Zawodnik, po dośrodkowaniu Piotra Grzelczaka, piłkę do siatki skierował głową. Jak się później okazało, była to druga i zarazem ostatnia bramka w tym meczu, choć okazji do podwyższenia wyniku Lechia miała jeszcze kilka.

Teraz przed drużyną Michała Probierza ostatni sprawdzian przed startem ligi - mecz z FC Barceloną. Spotkanie zostanie rozegrane 20 lipca w sobotę na PGE Arenie. W Gdańsku pojawić ma się między innymi Lionel Messi.

Lechia Gdańsk - Bałtyk Gdynia 2:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Machaj (38’, k), Paweł Dawidowicz (51).

Lechia (I połowa): Sebastian Małkowski – Krzysztof Iwanowski, Krzysztof Bąk, Rafał Janicki, Chris Oualembo – Mateusz Machaj, Wojciech Zyska, Przemysław Frankowski (25 Bartłomiej Smuczyński), Patryk Tuszyński, Łukasz Kacprzycki – Adam Duda

Lechia (II połowa): Mateusz Bąk – Deleu, Jarosław Bieniuk, Sebastian Madera, Adam Pazio – Piotr Wiśniewski, Marcin Pietrowski, Daisuke Matsui, Piotr Grzelczak, Paweł Dawidowicz – Paweł Buzała.

Bałtyk: Mohamed Yehia (46 Mateusz Imianowski) - Wojciech Bartnik, Daniel Kokosiński, Robert Zbrzyzny (65 Radosław Styn), Michał Kowol (70 Michał Cielecki), Karol Wasilewski (65 Bartosz Byliński), Krzysztof Rusinek (46 Karol Szostek), Tomasz Piekarski (60 Kamil Wojciechowski), Kamil Kurs (46 Jarosław Kuźniarski), Krzysztof Bułka (77 Paweł Rasmus), Dariusz Kudyba (46 Łukasz Wiśniewski).