Wisła Kraków

0

0 1 połowa

• Koniec meczu. Lechia Gdańsk pokonuje Wisłę Kraków i umacnia się na fotelu lidera Ekstraklasy

• Akcja "Białej Gwiazdy" nie przynosi powodzenia. Jeszcze było ciekawie na drugiej połowie, gdzie jednak Flavio Paixao nie poradził sobie Marcinem Wasilewskim.

• Żółta kartka dla Michała Maka za faul.

• Rzut wolny dla Lechii na lewej stronie, na połowie Wisły. Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej bramki.

• Podanie Jakuba Błaszczykowskiego nie znajduje adresata w polu karnym gospodarzy.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Joao Nunes ucierpiał w starciu na skrzydle. Jest opatrywany przez sztab medyczny.

Zła wiadomość jest taka, że Piotr Stokowiec przeprowadził już wszystkie zmiany.

• Jakub Arak zmienia Artura Sobiecha.

• Mateusz Lis z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Michała Maka!

• Ruszył prawa stroną Michał Mak. Przeciągnął dośrodkowanie.

• Krzysztof Drzazga kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Marcin Grabowski.

• ... a w Wiśle za Rafała Pietrzaka pojawi się Wojciech Słomka.

• Michał Mak zastępuje Daniela Łukasika.

• Ładna solowa akcja Krzysztofa Drzazgi. Zamiast uderzać,, podaje przed pole karne do Lukasa Klemenza, który mocno przestrzelił.

• Po podaniu na lewą stronę Flavio Paixao nie zdołał opanować piłki. Mateusz Lis z "piątki".

• 12 557 widzów w Gdańsku

• NIe udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa.

• Źle rozegrany rzut rożny gości zapoczątkował kontrę Lechii. Straciła ona na tempie, chociaż po interwencji Rafała Pietrzaka gospodarze mają rzut rożny.

• Niezła centra w pole karne do Artura Sobiecha. Wyżej od niego wyskoczył Marcin Wasilewski.

Po chwili piłkę przed polem karnym przepuścił Lukas Klemenz i ta znalazła się pod nogami Flavio Paixao. Ten widząc ciut wysuniętego Mateusza Lisa decyduje się na strzał.... tuż nad poprzeczką!

• Joao Nunes zmienia Konrada Michalaka. Zatem Karol Fila przejdzie do pomocy.

• Spóźnione wejście Macieja Sadloka powoduje upadek Konrada Michalaka w środku pola. Obrońca Wisły powinien bardziej uważać - ma przecież na koncie żółtą kartkę.

• Matej Palcić wrzuca w pole karne. Piłkę przejmuje Marko Kolar, którego strzał został jednak zablokowany.

• Flavio Paixao podaje prostopadle w pole karne do Jarosława Kubickiego. Tennie poradził sobie z obrońcą Wisły.

• Cieszą się lechiści po tym, jak po bardzo dobrym dośrodkowaniu Daniela Łukasika z rzutu wolnego Flavio Paixao głowa kieruje piłkę do siatki! Radość nie trwała długo - Portugalczyk był na spalonym!

• Lukas Klemenz zmienia Patryka Plewkę.

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka za skoszenie Konrada Michalaka.

• Marko Kolar przedarł się środkiem, mijając 2-3 rywali. Pograł na ścianę z Jakubem Błaszczykowskim, po czym skończyło się "rumakowanie".

• Po chwili (kolejny) jęk zawodu kibiców Lechii. Konrad Michalak "szukał" podaniem Artura Sobiecha, ale trafia w Rafała Pietrzaka.

• Flavio Paixao fatalnie przestrzelił! Zamknął akcję po centrze Daniela Łukasika, ale na wślizgu uderza ponad poprzeczką!

• Ależ koronkowa akcja gości! Świetne diagonalne podanie Vullneta Bashy na dalszy słupek do Mateja Palcicia, który w stylu Łukasza Piszczka podaje na 14. metr. Patryk Plewka uderza jednak obok bramki.

• Kontry nie będzie strzale Karola Fili. Wysoko nad bramką Mateusza Lisa.

• A teraz atak gości przynosi rzut rożny. Niezła centra Jakuba Błaszczykowskiego, ale piłkę wybija Michał Nalepa. Ta jednak wraca w "szesnastkę", skąd Krzysztof Drzazga kieruje do siatki! Gol nie zostaje uznany przez pozycję spalona!

• Artur Sobiech w roli lewoskrzydłowego podaje do Filipa Mladenovicia, który decyduje się na dośrodkowanie. Zupełnie nieudane zagranie.

• Czarna seria

• Lechia zaczyna drugie trzy kwadranse!

• Przy dźwiękach Hey Jude obie drużyny pojawiają się na murawie.

• Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w starciu Lechii z Wisłą Kraków. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po bramce Filipa Mladenovicia. Co nas czeka po zmianie stron?

• Po chwili pusty przelot notuje bramkarz Wisły! Nie wykorzystał tego Flavio Paixao!

Po chwili Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą połowę. Lechia Gdańsk, po bramce Filipa Mladenovicia, prowadzi przed własną publicznością z Wisłą Kraków.

• Piłkarze Piotra Stokowca idą za ciosem. Piłkę po miękkim dośrodkowaniu Konrada Michalaka wypiąstkował jednak Mateusz Lis, uprzedzając Artura Sobiecha.

• Strata gości przed bramką Lechii zapoczątkowała groźną kontrę lidera! Artur Sobiech przebiegł z piłkę prawie 20 metrów, po czym podaje na lewa stronę pola karnego do wbiegającego Filipa Mladenovicia. Jego uderzenie po dalszym rogu "przełamuje" rękawice Mateusza Lisa i ląduje w siatce!

• LECHIA NA PROWADZENIU! FILIP MLADENOVIĆ!!!

• Solowa akcja Flavio Paixao lewa flanką. Jego dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia. Mateusz Lis wznawia grę z "piątki".

• Chaotyczna gra w środku pola przerwana faulem Karola Fili na Kamilu Wojtkowskim.

• I ty bądź bohaterem swojego klubu

• Z kontrą urwał się Konrad Michalak. Jego strzał został zablokowany, a Tomasz Makowski, przerywając groźnie zapowiadająca się kontrę "Białej Gwiazdy", faulował jej kapitana. Jakub Błaszczykowski odczuł to starcie.

Kartki jednak nie ma.

• Dusan Kuciak z niewielkimi problemami piąstkuje po centrze Kamila Wojtkowskiego.

• Flavio Paixao centruje w pole karne do poszukiwaniu Artura Sobiecha. Ten faulował interweniującego Mateusza Lisa.

• Kolejny pojedynek Konrada Michalak z Rafałem Pietrzakiem. Górą obrońca Wisły.

• Rafał Pietrzak uderza ok. metr nad poprzeczką.

• Kamil Wojtkowski faulowany ok.25 metrów od bramki gospodarzy. Przewinił Daniel Łukasik.

• Próba dwójkowej akcji Konrada Michalaka z Karolem Filą. Pierwszy z wymienionych dostaje podanie zwrotne na wolne pole, ale przerywa ją Rafał Pietrzak. Wisła zaczyna od bramki.

• Jakub Błaszczykowski zbiega w polu karnym do linii końcowym. Strzela jednak w boczną siatkę!

• Żółta kartka dla Konrada Michalak. Chciał naprawić swój błąd poprzez odzyskanie piłki. Przerwał kontrę Krzysztofa Drzazgi faulem taktycznym.

• Krzysztof Drzazga pognał środkiem i uderza z ok. 25 metrów. "Kontry nie będzie".

• Czyste konto w jubileuszowym spotkaniu? To byłoby coś

• Jakub Błaszczykowski chciał podać po linii do rozpędzonego Mateja Palcicia. Zblokował to ręką Błażej Augustyn, co nie uszło uwadze arbitra.

• Rafałowi Pietrzakowi niewiele brakowało, by jego "spadający liść" z dystansu zatrzepotałby w siatce"! Piłka w nieznacznej odległości minęła dalszy słupek bramki Lechii!

• Jeszcze raz lewy obrońca Lechii, tym razem z rzutu wolnego. Piłka ledwie doleciała do 16. metra - Wiślacy wybijają piłkę.

• Niezła centra na dalszy słupek, ale nabiegający Michał Nalepa główkuje wysoko nad bramką.

• Atak Lechii prawą stroną przynosi rzut rożny. Filip Mladenović długo ustawia piłkę...

• W odpowiedzi Karol Fila pognał prawą stroną, po czym centruje w pole karne. Flavio Paixao uderza głową zbyt lekko, by pokonać Mateusza Lisa.

• Matej Palcić podaje góra p inii... do nikogo. Zupełnie nie w tempo do Jakuba Błaszczykowskiego.

• Dalekie zagranie na wolne pole do Flaxio Paixao. Szybszy od niego był Mateusz Lis.

• Z kontrą lewą stroną ruszył Kamil Wojtkowski. Przerzuca ciężar gry na prawą flanką, skąd nastąpiło dośrodkowanie w pole karne. Michał Nalepa wybija piłkę poza linię boczną.

• Liczymy, że seria zostanie podtrzymana

• Rzut wolny dla gości ok. 35 metrów od bramki Lechii. Gdańszczanie wybijają piłkę po słabej centrze Jakuba Błaszczykowskiego.

• "Biała Gwiazda" zaczyna ze środka!

• Obok Tomasza Kwiatkowskiego są już Flavio Paixao i Jakub Błaszczykowski. Rzut kartą...

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović - Jakub Arak, Michał Mak, Joao Nunes, Egy Maulana Vikri, Steven Vitoria, Mateusz Żukowski.

• Krótka sonda

• Po (niespodziewanej) porażce Legii w Poznaniu przewaga piłkarzy Piotra Stokowca nad warszawskim zespołem wynosi obecnie 4 punkty. Trzecia Jagiellonia, która ma 39 punktów (jutro gra na wyjeździe z Cracovią) ma już siedmiopunktową stratę do Lechii.

Z kolei Wisła, która uzbierała 32 punkty, jest w tabeli dziewiąta. Traci zaledwie "oczko" do będących "piętro" wyżej 'Pasów", i trzy do Pogoni.

• Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik - Marcin Grabowski, Lukas Klemenz, Daniel Morys, Maciej Śliwa, Wojciech Słomka, Dawid Szot.

• Ostatnim sobotnim akcentem w LOTTO Ekstraklasy jest starcie w Gdańsku, gdzie lider - Lechia - zmierzy się z Wisłą Kraków. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego już za 20 minut!

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

©Fot. Piotr Hukało

Lechia Gdańsk zagra dziś z Wisłą Kraków w meczu piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Początek o godzinie 20.30, a u nas relacja na żywo z tego spotkania.

Lechia Gdańsk upamiętniła prezydenta Pawła Adamowicza podczas meczu z Pogonią Szczecin