Lechia Gdańsk w końcu aktywna na rynku transferowym. Łukasz Zwoliński, Ze Gomes i Omran Haydary zaprezentowani przez biało-zielonych

(raf)
Łukasz Zwoliński ostatnio w Polsce grał w Pogoni Szczecin
Łukasz Zwoliński ostatnio w Polsce grał w Pogoni Szczecin Andrzej Szkocki
Po zamknięciu okna transferowego na Zachodzie do ofensywy na rynku przeszła Lechia Gdańsk. Biało-zieloni zakontraktowali trzech ofensywnych piłkarzy. Już w piątek pochwalili się podpisaniem umowy z Łukaszem Zwolińskim (ostatnio HNK Gorica). We wtorek nowymi lechistami zostali Ze Gomes z Benfiki Lizbona i Omran Haydary z I-ligowej Olimpii Grudziądz.

Transfery zima 2020. Trener Piotr Stokowiec będzie miał niedługo dużo większe pole manewru w formacji ofensywnej. Flavio Paixao, grający jako napastnik, pokazuje, że ma niesamowite wyczucie w polu karnym. Portugalski napastnik ma 35 lat, a warto podkreślić, że strzelił siedem bramek z rzędu dla Lechii Gdańsk. Dwie ostatnie we Wrocławiu ze Śląskiem, gdzie wykańczał podania Conrado i Filipa Mladenovicia. Niestety, z powodu zbyt krótkiej ławki rezerwowych (czyt. siedzieli na niej zbyt niedoświadczeni piłkarze) Lechia ze Śląskiem zremisowała 2:2.

W kolejnych meczach ligowych, możliwe że już w piątek z Piastem Gliwice, biało-zieloni będą mogli straszyć większą liczbą doświadczonych zawodników. Łukasz Zwoliński został już oficjalnie przedstawiony jako piłkarz Lechii Gdańsk.

- Chciałbym skupić się przede wszystkim na tym, co jest tu i teraz. Patrzmy na każdy kolejny mecz i zobaczymy, co nam to przyniesie. Oczywiście bardzo dobrze byłoby znaleźć się w pierwszej ósemce, a jeśli to nam się uda, to będziemy starać się walczyć dalej. Lechia w ubiegłym roku pokazała, na co ją stać i mam nadzieję, że my również udowodnimy, że jesteśmy dobrą drużyną - powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu Zwoliński.

We wtorek, 11 lutego Lechia poinformowała także o związaniu się z młodym, portugalskim napastnikiem. Ze Gomes wypożyczony do końca sezonu z Benfiki Lizbona. 20-letni wychowanek Benfiki zagrał w jej barwach w pięciu meczach. W minionym sezonie był wypożyczony do Portimonense. Ze Gomes przeszedł przez większość drużyn młodzieżowych Portugalii (od U-15 do U-20). W 2016 roku został mistrzem Europy do lat 17. W 2017 roku wraz ze swoją reprezentacją doszedł do ćwierćfinału mistrzostw świata U-20, a rok później wygrał mistrzostwa Europy U-19.

Klub wieczorem przedstawił trzeciego ofensywnego piłkarza. Kontrakt do końca czerwca 2023 z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata podpisał Omran Haydary, czyli 22-letni Afgańczyk. Prawoskrzydłowy, który może grać także w ataku, zdobył dla Olimpii Grudziądz w Fortunie 1 Lidze 12 bramek w rundzie jesiennej. A to najlepszy wynik indywidualny na zapleczu PKO Ekstraklasy. Kwota odstępnego za tego piłkarza wynosiła zaledwie 80 tysięcy euro netto. Lechia wygrała wyścig o Haydary'ego z Legią Warszawa i Lechem Poznań. Młody piłkarz ma po prostu w Gdańsku dużo większe szanse regularnych występów.

A to nie koniec transferów Lechii Gdańsk. Według naszych informacji w czwartek w klubie ma zostać powitany Kenneth Hasan Saief. Znany szerzej jako Kenny Saief, 26-letni amerykański lewoskrzydłowy izraelskiego pochodzenia. Zawodnik, który ma na koncie mistrzostwa Belgii z KAA Gandawa, występy w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy, ma zostać wypożyczony do Gdańska na rundę wiosenną z Anderlechtu Bruksela.

Pele ma problemy zdrowotne i zmaga się z depresją

Rozbudowa kompleksu sortowo-rekreacyjnego w Białobrzegach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie