Lechia Gdańsk ucieka ligowym rywalom. Piast Gliwice został...

Lechia Gdańsk ucieka ligowym rywalom. Piast Gliwice został zatrzymany

2 1 połowa

Piast Gliwice

0

0 1 połowa

• Jeszcze Dusan Kuciak cudowną paradą uratował swój zespół przed stratą bramki! Po tej akcji sędzia kończy mecz i Lechia umacnia się na pozycji lidera Lotto Ekstraklasy!

• Jeszcze ostatnia zmiana w drużynie Lechii, która ma za zadanie tylko i wyłącznie ukraść trochę czasu. Jakub Arak wchodzi w miejsce Flavio Paixao.

• Artur Sobiech nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem! Sędzia natomiast doliczył 3 minuty.

• Mikkel Kirkeskov wstrzelił piłkę w pole karne, ale to Dusan Kuciak dopadł do niej jako pierwszy.

• Gerard Badia wchodzi w miejsce Tomasza Jodłowca, co oznacza, że Waldemar Fornalik wykorzystał wszystkie zmiany.

• Wszystkie statystyki są po stronie Piasta Gliwice.... nic jednak z tego nie wynika.

• Zagranie ręką przez zawodnika Piasta pod swoim polem karnym. Cała akcja została jednak zakończony niedokładnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

• Michal Papadopulos dopiero co zameldował się na boisku, a już oddał dobry strzał głową! Zabrakło niewiele!

• Piotr Parzyszek, który mógł być dzisiaj bohaterem swojej drużyny, a schodzi z boiska bez strzelonej bramki. W jego miejsce melduje się Michal Papadopulos.

• Liczba Maków na boisku wróciła do normy. Mateusz Mak zmienił Marcina Pietrowskiego.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Lukas Haraslin został zmieniony przez Karola Filę.

• Tomasz Jodłowiec dograł w pole karne, jednak żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do piłki.

• Artur Sobiech melduje się na murawie w miejsce Michała Maka.

• Zmasowany atak Piasta! Jorge Felix nie trafił z 12 metrów w światło bramki....

• To jest niemożliwe! Teraz Tomasz Jodłowiec uderzył z 5 metrów i trafił prosto w Dusana Kuciaka! Piast jest fatalny przy wykańczaniu akcji...

• Mocno niecelne uderzenie Martina Konczkowskiego. Od bramki zaczną gospodarze.

• Ależ dużo szczęścia mieli teraz gracze Lechii! Piotr Parzyszek oddał znakomity strzał, ale piłka trafiła w słupek! Bramka Kuciaka jest zaczarowana!

• Tomasz Jodłowiec uderzył sprzed pola karnego, ale trafił prosto w Błażeja Augustyna.

• Świetne uderzenie Daniela Łukasika! Frantisek Plach dobrze odbił lecącą futbolówkę.

• Wracamy po przerwie! Obie drużyny jak na razie wychodzą bez zmian!

• Koniec pierwszej części meczu! Lechia wygrywa po dwóch mocnych ciosach! Czekamy na drugie 45 minut!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Dusan Kuciak ratuje Lechię Gdańsk! Piotr Parzyszek zmarnował sytuację sam na sam!

• Piast dobrze wygląda w tym meczu, jednak to Lechia strzela gole. Gościom zdecydowanie brakuje wykończenia akcji.

• Cudownie rozegrany rzut wolny przez zawodników Lechii! Mladenović podał do Łukasika, ten odegrał do Serba, który wrzucił idealnie na głowę Nalepy i Piast jest w coraz gorszej sytuacji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Michał Nalepa na 2:0!

• Zablokowany strzał Jarosława Kubickiego.

• Tom Hateley podał w pole karne rywala, tam zrobiło się spore zamieszanie, ale Tomasz Jodłowiec nie zdołał oddać strzału.

• Mocny strzał głową Piotra Parzyszka. Piłka minimalnie minęła bramkę Dusana Kuciaka.

• Dobre dośrodkowanie Mladenovicia, jednak piłka została wybita przez defensorów gości.

• Mocne, ale niecelne uderzenie Flavio.

• Płaskie uderzenie Tomasza Jodłowca! Dusan Kuciak końcówkami palców odbił piłkę na rzut rożny.

• Mikkel Kirkeskov upadł na murawę po zderzeniu z rywalem. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Frantisek Plach wypiąstkował piłkę przed pole karne, Błażej Augustyn uderzył z dystansu i wpadła pierwsza bramka tego pojedynku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Błażej Augustyn otwiera wynik!

• Piotr Parzyszek tym razem soczyście trafił w futbolówkę i zabrakło centymetrów, a zdobyłby bramkę!

• Co tu się teraz wydarzyło! Błażej Augustyn popełnił katastrofalny błąd w swoim polu karnym! Miał dużo szczęścia, że Parzyszek nie trafił w piłkę bo byłoby 0:1!

• Paweł Raczkowski użył gwizdka po raz pierwszy!

• Oba zespoły są już na murawie!

• Patrząc tylko na formę w 2019 roku to Piast Gliwice jest faworytem tego meczu. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 5 ostatnich spotkań, natomiast Lechia w tym samym odstępie czasu wygrali tylko dwukrotnie.

• Można powiedzieć, że dzisiejszy mecz to pojedynek na szczycie. Lechia aktualnie przewodzi ligowej tabeli, a Piast Gliwice po świetnej serii wygranych spotkań plasuje się na trzeciej pozycji. Kto więc będzie górą?

• Dobry wieczór! Lechia Gdańsk gości dzisiaj na swoim stadionie Piast Gliwice! Na relację LIVE z tego arcyciekawego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski.

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

©Fot. Karolina Misztal

W meczu na ligowym szczycie Lechia Gdańsk pokonała Piasta Gliwice 2:0. Biało-zieloni mają cztery punkty przewagi nad Legią, która swój mecz rozegra w niedzielę i już dziesięć punktów nad Piastem.

Artur Sobiech przekonał się, że nie jest łatwo wywalczyć sobie miejsce w składzie Lechii. Dostał duży kredyt zaufania od trenera Piotra Stokowca, ale nie strzelał goli i w drugim meczu z rzędu usiadł na ławce rezerwowych. Tym razem w ataku zagrał Flavio Paixao.
    Cieszyć mógł też powrót Patryka Lipskiego, który jednak na razie usiadł na ławce rezerwowych. Rywal wymagający, bowiem Piast zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a wiosną przegrał tylko na inaugurację na wyjeździe z Cracovią, a potem odniósł pięć zwycięstw pod rząd.

W zespole biało-zielonych tym razem to nie piłkarze ofensywni odgrywali decydujące role. Lechia nie czekała na swoje szanse, jak to było w spotkaniu z Wisłą Płock, ale od razu wzięła sprawy w swoje ręce. W 6 minucie po zagraniu z rzutu rożnego Lukasa Haraslina goście tak wybijali piłkę z pola karnego, że ta trafiła do stojącego na 17 metrze Błażeja Augustyna. Obrońca biało-zielonych naprawdę ładnie złożył się do strzału i uderzeniem z pierwszej piłki dał prowadzenie liderowi Lotto Ekstraklasy. Po objęciu prowadzenia gdańszczanie mogli grać tak, jak lubią najbardziej, czyli cofnęli się na własną połowę i liczyli na przechwycenie piłki i wyjście z szybką kontrą. Akcja Michała Maka, Flavio Paixao czy Haraslina nie przynosiły efektu. Z drugiej strony Piast też nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy biało-zielonych. Kolejna akcja Haraslina przyniosła następny stały fragment gry, bowiem Słowak został sfaulowany na wysokości pola karnego. Z rzutu wolnego dośrodkował Filip Mladenović, a drugiego gola strzelił głową kolejny środkowy obrońca, Michał Nalepa. Piast przed przerwą miał okazję na zdobycie kontaktowego gola, ale Piotr Parzyszek przegrał pojedynek z Dusanem Kuciakiem.

Na początku drugiej połowy Lechia miała okazję na podwyższenie wyniku, ale Frantisek Plach obronił strzał Daniela Łukasika. W kolejnych fragmentach spotkania goście z Gliwic szukali okazji do zdobycia kontaktowego gola. Świetnym strzałem popisał się Parzyszek, ale piłka odbiła się od wewnętrznej części spojenia słupka z poprzeczką i wróciła na boisko. Pięć minut później Kuciak nie dał się pokonać Tomaszowi Jodłowcowi, a do piłki dopadł Parzyszek, ale spudłował. Lechia nie forsowała tempa, zwłaszcza że teraz czeka ją prawdziwy maraton, bo w ciągu najbliższych dwóch tygodni rozegra kolejne cztery spotkania. Gdańszczanie zatem starali się grać oszczędnie, ale też tak, aby nie stracić bramki i ten cel udało się zrealizować. W końcówce Lechia miała okazję podwyższyć wynik, ale Artur Sobiech nie wykorzystał bardzo dobrej okazji, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Kuciak uratował biało-zielonych przed utratą gola. Lechia ma już dziesięć punktów przewagi nad trzecim Piastem i wydaje się, że tym zwycięstwem zapewniła sobie przynajmniej wicemistrzostwo Polski.

Lechia Gdańsk wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 i umacnia się na pozycji lidera Ekstraklasy