Lechia Gdańsk przegrała w sparingu z Pogonią Szczecin

pk
Lechia przegrała pierwszy mecz kontrolny pod wodzą Michała Probierza. Gdańszczanie ulegli w Gniewinie Pogoni Szczecin 1:2. Wcześniej nasz zespół wygrał ze Stomilem Olsztyn 4:1 i Flotą Świnoujście 2:0. Tym razem jednak było trudniej, bo przeciwnik też gra w T-Mobile Ekstraklasie.

Już początek starcia nie był udany dla gdańszczan. W 3. minucie Adam Frączczak wykorzystał dogranie Donalda Djousse, który wcześniej pomknął lewym skrzydłem. Na tym jednak skończyły się szarże Portowców, a ciężar gry przeniósł się w okolice środka boiska. Przez długi czas żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji. Lechia wprawdzie strzelała na bramkę, lecz niecelnie.

Jeszcze w pierwszej połowie podopieczni Dariusza Wdowczyka zdołali jednak powiększyć prowadzenie. W 40. minucie to Mateusz Lewandowski przedarł się lewą stroną i podał do Takafumiego Akahoshiego, a ten z 11 metra strzałem po ziemi pokonał Mateusza Buchalika.

W drugiej części, gdy u nas doszło do wielu zmian w składzie, wydawało się, że Lechia przejmuje kontrolę. Gdańszczanie już w 52. minucie zmniejszyli dystans do szczecinian. Biało-zieloni wykorzystali błąd przeciwnika - w środku boiska przejął Adam Duda, następnie dograł do Pawła Buzały, a ten odegrał do Mateusza Machaja, który zmusił Radosława Janukiewicza do kapitulacji.
Pogoń zmieniła obraz gry, dokonując licznych roszad. Znakomite wejście zaliczył Łukasz Zwoliński, który przypieczętował wygraną Portowców.

Dokładnie przez godzinę grał Dasuke Matsui. Japończyk wziął udział w kilku akcjach biało-zielonych, ale żadna z nich nie stworzyła zagrożenia pod bramką rywala.

W piątek piłkarze Lechii rozegrają dwa sparingi w Gdańsku na stadionie przy ul. Traugutta 29. Nasza drużyna zmierzy się z pierwszoligowcami - beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej Chojniczanką Chojnice (początek o godz. 16) i Olimpią Grudziądz (godz. 18). Na oba mecze widownia będzie ograniczona do 999 miejsc. Wstęp wolny.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:3 (0:2)

Bramki: Mateusz Machaj (52) - Adam Frączczak (3), Takafumi Akahoshi (40), Łukasz Zwoliński (76).

Lechia (I połowa): Buchalik- Oualembo, Bieniuk, Madera, Pazio - Wiśniewski, Janicki, Pietrowski, Frankowski, Matsui - Tuszyński.

Lechia (II połowa): Buchalik - Deleu, Bąk, Dawidowicz, Iwanowski - Matsui (60 Łazaj), Zyska, Machaj, Buzała, Grzelczak - Duda.

Pogoń: Janukiewicz (75 Kudła) - Dąbrowski, Lewandowski (62 Gutowski), Frączczak, Djousse (62 Ouedraogo, 70 Andradina) - Murayama, Golla, Akahoshi, Bąk (75 Zwoliński), Rogalski (62 Błajewski) - Ława.