Lechia Gdańsk przegrała sparing z Zawiszą w Bydgoszczy

Piotr Wiśniewski
Piotr Wiśniewski Tomasz Bołt/Polskapresse
Lechia Gdańsk przegrała w sparingowym meczu w Bydgoszczy z Zawiszą 1:3 (1:1). Trener Tomasz Unton mógł sprawdzić zawodników, także tych wyróżniających się z zespołu rezerw, z myślą o najbliższych meczach w piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasie.

Zawisza objął prowadzenie po golu zdobytym przez Kamila Drygasa, który wykończył akcję kolegów z zespołu. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Piotr Wiśniewski. Doświadczony piłkarz dostał dobre podanie od Pawła Czychowskiego i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Zawiszy.

W drugiej połowie w zespole biało-zielonych na boisku zameldowało się kilku zawodników, którzy na co dzień występują w rezerwach i to musiało odbić się na grze zespołu. Najpierw Herold Goulon przewrotną, a następnie Jorge Kadu strzelili bramki, które ostatecznie dały zwycięstwo drużynie z Bydgoszczy.

Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Kamil Drygas (29), 1:1 Piotr Wiśniewski (42), 2:1 Herold Goulon (56), 3:1 Jorge Kadu (77)

Lechia: Trela - Możdżeń (46 Powszuk), Rudinilson (46 Garbacik), Bougaidis, Grzelczak (46 Hoffmann) - Pawłowski, Wiśniewski (46 Bruno Nazario), Borysiuk (46 Wolski), Nishi (46 Pietrowski), Aleksić - Czychowski (46 Buksa)