Lechia Gdańsk przegrała na koniec zgrupowania. Rzut karny zadecydował o wygranej Universitatei Craiova

Lechia Gdańsk rozegrała drugi sparing na zakończenie zgrupowania w Turcji. Biało-zieloni po remisie z Karabachem Agdam 1:1 tym razem przegrali z trzecim zespołem rumuńskiej ekstraklasy, Universitateą Craiova 0:1.

W zespole biało-zielonych ponownie zabrakło Simeona Sławczewa, Lukasa Haraslina i Marco Paixao. Wolne dostali także Błażej Augustyn i Dusan Kuciak, a cały mecz w bramce rozegrał Oliver Zelenika. Trener Adam Owen ponownie postanowił wypróbować ustawienie taktyczne 3-4-3, choć od wygranych ligowych derbów z Arką Gdynia grał w ekstraklasie czwórką obrońców.

Lechia w pierwszej połowie starała się zagrozić bramce rywali głównie po stałych fragmentach gry. Przewagę na boisku posiadał bowiem rumuńska drużyna i Zelenika musiał wykazać się umiejętnościami. W 33 minucie Grzegorz Wojtkowiak sfaulował w polu karnym Andreę Burlacu, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Gustavo Vagenin. Biało-zieloni dopiero przed przerwą oddali jedyny celny strzał w pierwszej połowie, kiedy po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego głową strzelał Flavio Paixao.

W drugiej połowie znowu przewagę uzyskała drużyna z Rumunii, a piłkarzom Lechii było bardzo trudno dojść do sytuacji strzeleckich. Bardzo dobrze bronił Zelenika, który wygrał pojedynek z Alexandru Miritą, potem nie dał się pokonać Cristianowi Barbucie. Universitatea mogła mieć jeszcze jedną okazję bramkową gdyby nie bardzo dobra interwencja Adama Chrzanowskiego. Drużyna z Rumunii wygrała zasłużenie, a piłkarze Lechii przekonali się jak wiele pracy jeszcze przed nimi. Gdańszczanie zakończyli zgrupowanie w Turcji. Na chwilę wrócą do Polski, a już w czwartek udadzą się na kolejny obóz, tym razem do Kolonii.

Lechia Gdańsk - Universitatea Craiova 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Gustavo Vagenin (33-karny)

Lechia: Zelenika - Wojtkowiak (74 Chrzanowski), Vitoria (60 Gerson), Wawrzyniak (60 Joao Oliveira) - Stolarski (60 Milos), Lipski (60 Łukasik), Mila (60 Schikowski), Chrzanowski (60 Joao Nunes) - F. Paixao (60 Krasić), Macierzyński (60 Żukowski), Peszko (81 Lewandowski)

Universitatea: Calancea (70 Dica) - Popa (70 Datković), Tiago Ferreira (60 Kelić), Briceag (60 Dimitrow) - Martić (60 Popow), Bic (70 Screciu), Mateiu, Gustavo Vagenin, Burlacu (46 Baluta), Bancu - Mitrita (60 Barbut)