Lechia Gdańsk przegrała dwa sparingi. Bolesna lekcja od Warty Poznań [ZDJĘCIA]

Kamil Bachorz, Adam Majewski
Piłkarze Lechii Gdańsk zmierzyli się w sobotę w Cetniewie z ekstraklasowym Lechem i drugoligową Wartą Poznań. Drużyna Michała Probierza przegrała oba te pojedynki - z Wartą aż 0:4. Warto jednak zauważyć, że trener Michał Probierz mocno rotował składem.

Biało-zieloni, w starciu z Lechem Poznań, walczyli w tym pojedynku ambitnie, ale ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki. Trener Michał Probierz dał pograć w sumie 14 zawodnikom. W drugiej połowie dokonał trzech zmian. Zupełnie inną taktykę natomiast zastosował Lech Poznań, który w drugiej odsłonie meczu zmienił całą jedenastkę.

Choć niemal przez całe spotkanie przeważali na boisku piłkarze z Poznania, to jednak wydawało się, że Lechia dowiezie remis do samego końca. Niestety, w 88. minucie zwycięstwo rywalom zapewnił Daylon Claasen, który został desygnowany do gry od 45. minuty.

Z kolei w drugim meczu testowym z Wartą Poznań, trener Michał Probierz dał pograć zawodnikom, którzy w zdecydowanej większości nie należą do podstawowego składu. Już w pierwszej połowie poznaniacy świetnie ten fakt potrafili wykorzystać, aplikując naszej drużynie dwie bramki. Jedną z nich zdobył... Grzegorz Rasiak, były piłkarz gdańskiej Lechii.

W drugiej połowie Warta dołożyła jeszcze dwa trafienia. Choć Lechia grała w tym pojedynku rezerwami, to jednak porażka 0:4 z II-ligowcem bardzo boli.

Dla Lechii był to czwarty sparing w tym okresie przygotowawczym. W pierwszym gdańszczanie doznali sromotnej porażki z łódzkim Widzewem. W drugim jednak powetowali sobię tę porażkę i pewnie wygrali (3:0) z I-ligowym Dolcanem Ząbki.

Teraz gdańszczanie wracają z Grodziska Wielkopolskiego do domu. Przez kilka dni potrenują na własnym obiekcie. W kolejnych sparingach Lechia natomiast zmierzy się z Chojniczanką i Gryfem Wejherowo (oba mecze zostaną rozegrane 21 stycznia - godz. 12 i 14).

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
1:0 Claasen (88)

Lech (I połowa): Krzysztof Kotorowski - Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Szymon Zgarda, Dimitrije Injac - Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Mateusz
Możdżeń - Dariusz Formella.

Lech (II połowa): Maciej Gostomski - Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Wiktor Witt (76' Maciej Orłowski), Łukasz Trałka - Mariusz Woźniak, Nicklas Zulciak, Daylon Claasen - Bartosz Ślusarski.

Lechia: Mateusz Bąk - Chris Oualembo, Rafał Janicki, Sebastian Madera, Adam Pazio - Deleu (72' Łukasz Kacprzycki), Maciej Kostrzewa (62' Marcin Pietrowski, Wojciech Zyska, Piotr Wiśniewski - Patryk Tuszyński, Piotr Grzelczak (46' Paweł Buzała).

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 4:0 (2:0)
1:0 Rasiak (23)
2:0 Kocot (45)
3:0 Goliński (75)
4:0 Gregorek (83)

Warta (I połowa): Semir Bukvic – Przemysław Kocot, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Patryk Oleksa, Dominik Chromiński, Adrian Bartkowiak, Mateusz Pogonowski, Michał Ciarkowski, Paweł Piceluk, Grzegorz Rasiak.

Warta (II połowa): Semir Bukvic (80 Paweł Beser) – Dawid Czerniejewicz (78 Filip Brzozowski), Dariusz Wróblewski,Łukasz Jasiński, Dawid Jasiński, Michał Grzesiek, Maciej Scherfchen, Michał Goliński, Artur Marciniak, Karol Gregorek, Błażej Nowak, Łukasz Spławski.

Lechia: Sebastian Małkowski - Deleu (16 Krzysztof Iwanowski), Bernard Powszuk, Przemysław Kamiński, Damian Garbacik - Łukasz Kacprzycki (69 Daniel Górski), Przemysław Czerwiński, Marcin Pietrowski (62 Filip Bobowski), Paweł Buzała (46 Piotr Grzelczak), Kacper Łazaj (67 Adam Gołuński) - Adam Duda (56 Rafał Gorczyca).