Lechia Gdańsk: Oldboje grają dalej w Pucharze Polski

Sławomir Wojciechowski (z lewej) sieje postrach
Sławomir Wojciechowski (z lewej) sieje postrach Grzegorz Mehring
Oldboje Lechii stają się postrachem dla zespołów grających w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Gdańszczanie pokonali już pięciu rywali. W czwartej rundzie mieli najbardziej wymagającego przeciwnika, bo Wietcisę Skarszewy, która gra w czwartej lidze.

I z tym rywalem oldboje Lechii sobie poradzili i wygrali 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Andrzej Marchel (4), 2:0 Adam Merchut (72).

Lechia: Kozak - T. Motyka (Osmólski), Błondek, Sierpiński, Matuk - Marchel, Górski, Merchut, Unton (Duda) - Wojciechowski, Wasicki (Melaniuk).

Rywalizację w Pucharze Polski na szczeblu regionalnym rezerwy biało-zielonych, prowadzone przez trenera Jerzego Jastrzębowskiego, rozpoczęły od zwycięstwa w rundzie wstępnej nad Rozstajami Gdańsk 5:0. A później były wygrane z Fosforami Wiślinka 6:0, KP Starogard Gdański również 6:0 i Gedanią Gdańsk 4:2.

Spotkanie czwartej rundy z Wietcisą zaczęło się świetnie dla Lechii, bo w 4. minucie gola strzelił Marchel. W drugiej połowie Merchut przypieczętował wygraną biało-zielonych, wśród których zabrakło m.in. Lecha Kulwickiego, Tomasza Borkowskiego i Rafała Kaczmarczyka.