Lechia Gdańsk nie potrafiła strzelić gola drugoligowej Chojniczance. Biało-zieloni zawiedli w kolejnym sparingu

Lechia Gdańsk zremisowała z Chojniczanką 0:0 w meczu sparingowym, który został rozegrany na stadionie przy ul. Traugutta. Spotkanie było zamknięte dla publiczności.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka 0:0

Lechia: Kuciak - Musolitin (25 Kopacz), Tobers (25 Brylowski), Nalepa (25 Maloca), Conrado (25 Pietrzak) - Makowski (25 Biegański - 64 Sumiński), Kubicki (25 Gajos), Kałuziński (25 Koperski) - Zwoliński (25 Żukowski), Sezonienko, Paixao (46 Niewiadomski)

Chojniczanka: (I połowa) Broda - Grobelny, Byrtek, Grolik - Olszewski, Kona, Marszałkiewicz, van Huffel, Mazek - Mikołajczak, Klichowicz. (II połowa) Lewandowski - Czajkowski, Bartosiak, Kasperowicz - Emche, Cegiełka, Nowak, Rakowski, Mikołajczyk - Pląskowski, Skrzypczak

Jeśli mecz z drugoligową Chojniczanką miał poprawić nastroje w zespole Lechii, to plan się nie udał. Biało-zieloni nie byli w stanie strzelić drużynie z Chojnic choćby jednego gola. Okazje bramkowe były, ale te mieli również podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego.

W składzie Lechii cały mecz bronił Dusan Kuciak, a tym razem wolne od trenera Piotra Stokowca dostali Joseph Ceesay oraz Ilkay Durmus. Szkoleniowiec rotował składem, a już po 25 minutach zrobił osiem zmian, ale to żadne wytłumaczenie dlaczego biało-zieloni nie potrafili strzelić gola. A tak naprawdę to Chojniczanka mogła objąć prowadzenie w 15 minucie, ale Mateusz Klichowicz przestrzelił w sytuacji sam na sam z Kuciakiem. Potem to Lechia miała okazje bramkowe, ale skuteczność mocno szwankowała. Sytuacji nie wykorzystali Łukasz Zwoliński i Jarosław Kubicki, a po strzale Jana Biegańskiego z 30 metrów Kamil Broda z problemami odbił futbolówkę na rzut rożny. Jeszcze tuż przed przerwą szansę miał Kacper Sezonienko, ale z bliska strzelił wysoko nad poprzeczką. Była też szansa Mario Malocy, który po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka strzelił głową minimalnie niecelnie.

W drugiej połowie właśnie po dośrodkowaniach Pietrzaka okazji nie wykorzystali Bartosz Kopacz i Bartosz Brylowski. Kopacz miał jeszcze jedną szansę, ale nieznacznie się pomylił po zagraniu Ryszarda Sumińskiego. Nie było tak, że Chojniczanka wyłącznie się broniła. Groźnie strzelał Artur Pląskowski, a Szymon Skrzypczak w ostatniej minucie spotkania przegrał pojedynek sam na sam z Kuciakiem.

We wcześniejszych sparingach Lechia pokonała Raków Częstochowa 3:2, Lecha Poznań 1:0 i Stomil Olsztyn 2:0 oraz przegrała z Legią Warszawa 2:3 i z Radomiakiem 0:2. Ostatnim sparingpartnerem Lechii będzie litewski zespół, FK Panevezys. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk w piątek o godzinie 19. Godzinę wcześniej rozpocznie się oficjalna prezentacja zespołu biało-zielonych przed startem nowego sezonu. Piątkowy mecz będzie mogło obejrzeć pięć tysięcy kibiców. Klub poinformuje wkrótce w jaki sposób będzie można otrzymać wejściówkę na stadion. W bieżących rozgrywkach ligowych FK Panavezys zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Nowy sezon w PKO Ekstraklasie drużyna Lechii rozpocznie 24 lipca (godz. 17:30) meczem z Jagiellonią w Białymstoku. Pierwszy mecz ligowy w Gdańsku zagra 2 sierpnia (godz. 18:00) z Wisłą Płock.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka NA ŻYWO

90 min. - koniec meczu. Lechia - Chojniczanka 0:0

90 min. - Kuciak wygrał pojedynek sam na sam ze Skrzypczakiem

84 min. - po zagraniu Sumińskiego minimalnie niecelny strzał oddał Kopacz

83 min. - strzelał Pląskowski z 16 metrów, ale nie trafił w bramkę

70 min. - Pietrzak dośrodkował z rogu, a tym razem Brylowski strzelił głową nad poprzeczką

64 min. - zmiana w Lechii: za Biegańskiego wchodzi Sumiński

62 min. - kolejna akcja Chojniczanki i tym razem Skrzypczak strzelił w boczną siatkę

61 min. - w rewanżu Skrzypczak podał do Pląskowskiego, który strzelił obok bramki

60 min. - Pietrzak dośrodkował, a Kopacz głową posłał piłkę tuż nad poprzeczką

57 min. - Pląskowski podał do Skrzypczaka, a ten zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie został zablokowany

46 min. - początek drugiej połowy meczu

46 min. - zmiana w Lechii: za Paixao wszedł Niewiadomski

45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia - Chojniczanka 0:0

45 min. - strzał Sezonienki z bliska wysoko nad bramką Chojniczanki

42 min. - akcja Pietrzaka i Żukowskiego, ale dośrodkowanie było za słabe

38 min. - Biegański strzelił mocno z 30 metrów, jednak bramkarz Chojniczanki wybił piłkę na rzut rożny

29 min. - dośrodkowanie Pietrzaka i strzał głową Malocy, ale piłka przeleciała nad poprzeczką

25 min. - zmiany w Lechii. Schodzą: Conrado, Tobers, Nalepa, Musolitin, Makowski, Kałuziński, Kubicki, Zwoliński. Wchodzą na boisko: Pietrzak, Brylowski, Maloca, Kopacz, Biegański, Koperski, Gajos, Żukowski

23 min. - z dystansu strzelał Zwoliński. Jednak prosto w ręce bramkarza Chojniczanki

15 min. - Klichowicz sam na sam z Kuciakiem, ale lepszy okazał się bramkarz Lechii

12 min. - Kubicki oddał strzał tuż obok słupka bramki Chojniczanki

6 min. - po podaniu Mikołajczaka w czystej sytuacji znalazł się Klichowicz, ale strzelił obok bramki

1 min. - początek meczu

Pazdan, Sobiech, Furman i Quintana wracają do ekstraklasy. "To ciekawe nazwiska, które mówią coś kibicom. To magnesy na stadiony"