Lechia Gdańsk liderem tabeli! Wielka niespodzianka w Warszawie, Legia bez polotu! [ZDJĘCIA]

Łukasz Żaguń
Lechia pojechała do Warszawy po zwycięstwo i plan wypełniła! Gdańszczanie pokonali grającą bez polotu Legię 1:0! Bramkę na wagę zwycięstwa dla gości strzelił Paweł Buzała.

Legia przeważała niemal w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Zawodnicy z Warszawy w statystyce posiadania piłki pokonali rywala aż 62% - 38%. Legioniści stworzyli sobie również zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich. Cóż jednak z tego, skoro to Lechia wróci do Gdańska z dorobkiem trzech punktów!

Gdańszczanie zagrali mądre spotkanie. Prezentowali się bardziej dojrzale od swojego rywala. To zaprocentowało. Bramka na wagę zwycięstwa padła w pierwszej połowie. W 13. minucie po akcji Piotra Wiśniewskiego, najlepiej w polu karnym zachował się Paweł Buzała, który po błędzie Dusana Kuciaka, skierował piłkę do siatki rywala. Jak się okazało, była to decydująca akcja w całym meczu.

Legia stwarzała sobie co prawda okazje strzeleckie, jednak nie była w stanie zamienić ich na bramki. Legii wyraźnie nie sprzyjają ciągłe rotacje w składzie Jana Urbana.

Lechia po zwycięstwie nad Legią, wspólnie z Górnikiem Zabrze, objęła fotel lidera ekstraklasy!