Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1 (0:1)

171 sekund wystarczyło, aby Lechia odprawiła z kwitkiem Lech
171 sekund wystarczyło, aby Lechia odprawiła z kwitkiem Lech P. Świderski
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Lechem Poznań 2:1 (0:1) i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Do przerwy biało-zieloni przegrywali 0:1, ale po przerwie nie tylko zdołali odrobić straty, co wyjść na prowadzenie 2:1. Powtórzył się więc scenariusz z meczu z Legią, kiedy to gdańszczanie również musieli odrabiać straty. Bohaterem Lechii został Abdou Razack Traore, który zdobył dwie bramki. Najpierw w 78. minucie z karnego, a potem poprawił dwie minuty później. Perspektywa gry podopiecznych Tomasza Kafarskiego w europejskich pucharach coraz bardziej realna.

Bramki: 0:1 Ślusarski (35), 1:1 Traore (78-karny), 2:1 (Traore 80)

Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Vucko, Andriuskevicius, Bajić (66' Hajrapetjan), Surma, Nowak, Pietrowski (54' Buval), Lukjanovs, Traore (93' Zejglić).

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Arboleda (69' Bosacki), Henriquez, Injac, Djurdjević, Murawski, Stilić, Wilk (79' Kiełb), Ślusarski (70' Rudnevs).

Żółte kartki: Deleu (Lechia) oraz Ślusarski (Lech).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 6823.

1 min. - sędzia Tomasz Musiał z Krakowa rozpoczął mecz

4 min. - Ślusarski wszedł sam na sam, ale przyjął piłkę ręką. Po gwizdku sędziego oddał strzał, obrony przez Kapsę. Za to zagranie Ślusarski dostał żółtą kartkę

10 min. - kibice skandują "Judasz" pod adresem Wołąkiewicza i gwiżdżą, kiedy tylko dochodzi do piłki

14 min. - akcja Lecha, ale Henriquez strzelił wysoko nad bramką

18 min. - świetna akcja Lechii. Pietrowski kapitalnie uruchomił Traore, ten dośrodkował, a Arboleda próbował uprzedzić Lukjanovsa i głową omal nie strzelił gola samobójczego

22 min. - strzał lobem Lukjanovsa z okolic pola karnego, piłka przeleciała nad Kotorowskim i tuż nad poprzeczką

32 min. - strzał Stilicia obronił Kapsa

34 min. - na razie w Gdańsku oglądamy dobry mecz, a w wykonaniu Lechii chyba najlepszy w rundzie wiosennej

35 min. - z lewej strony dośrodkował Wilk, a Ślusarski strzałem głową strzelił gola dla gości. Lechia - Lech 0:1!

40 min. - bomba Bajicia z dystansu i Kotorowski z trudem wypiąstokował piłkę na rzut rożny

41 min. - strzał Wilka z dystansu obronił Kapsa

45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia była lepszym zespołem, ale to Lech prowadzi 1:0

46 min. - początek drugiej połowy spotkania

54 min. - Lech skoncentrowany na defensywie i czeka na kontry. Lechia atakuje, ale nie może zagrozić bramce zespołu z Poznania

55 min. - zmiana w Lechii: za Pietrowskiego wszedł Buval

58 min. - strzał Wojtkowiaka obronił Kapsa

61 min. - w groźnej sytuacji znalazł się Wojtkowiak, ale w decydującym momencie się zawahał i dobrze interweniował Kapsa. Okres słabszej gry Lechii

63 min. - żółta kartka dla Deleu

66 min. - zmiana w Lechii: za Bajicia wszedł Hajrapetjan

70 min. - zmiany w Lechu: za Arboledę wszedł Bosacki, a za Ślusarskiego wszedł Rudnevs

78 min. - strzelał Hajrapetjan, a Wilk trafiony został w rękę. Żółte kartki dla Injaca i Wojtkowiaka. Rzut karny dla Lechii i pewny strzał Traore! Lechia - Lech 1:1!

79 min. - zmiana w Lechu: za Wilka wszedł Kiełb

80 min. - kapitalna akcja Nowaka, zagranie przed bramkę, a Traore trafił do pustej bramki! Lechia - Lech 2:1!!!

82 min. - kolejna akcja Lechii, po zagraniu Buvala do piłki nie doszedł Traore, ale chyba był faulowany

86 min. - po rogu Murawski strzelał z linii pola karnego i piłka przeleciała tuż obok słupka

88 min. - kolejna groźna akcja rozpaczliwie atakującego Lecha i Kiełb w ostatniej chwili został zablokowany w polu karnym

90+2 min. - zmiana w Lechii: za Traore wszedł Zejglic

90+3 min. - koniec meczu! Lechia wygrała z Lechem 2:1 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli!