Lechia Gdańsk i kibice surowo ukarani za przerwany mecz z Piastem Gliwice. Fanów biało-zielonych ominą wyjazdy do końca roku

Podczas meczu Piasta z Lechią w sektorze kibiców biąłoo-zielonych był transparent „zrobiliście z klubu chlew teraz czas na trybun gniew” i na boisko poleciały race Lucyna Nenow
Lechia Gdańsk, zgodnie z przewidywaniami, została ukarana walkowerem przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA za mecz z Piastem w Gliwicach w ostatniej kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Spotkanie zostało przerwane w 79 minucie przy stanie 1:0 dla Lechii z powodu rac rzucanych na boisko przez kiboli z Gdańska.

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Lechię walkowerem za zachowanie kibiców z Gdańska, którzy nie pozwoli dokończyć meczu w Gliwicach. To nie koniec kar nałożonych na Lechię. Komisja Ligi przeanalizowała raport sędziego oraz delegata Polskiego Związku Piłki Nożnej i na tej podstawie nałożyła na klub karę finansową w wysokości stu tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu kibiców Lechii we wszystkich rozgrywkach na siedem miesięcy, czyli do końca 2023 roku.

Kibice z Gdańska nie potrafili pogodzić się ze spadkiem drużyny z PKO Ekstraklasy i klubowi, który ma problemy finansowe, dołożyli jeszcze kolejne. W 79 minucie sędzia Marcin Kochanek z Opola był zmuszony do przerwania meczu. W sektorze gości był transparent „zrobiliście z klubu chlew teraz czas na trybun gniew” i na boisko poleciały race, że w żaden sposób nie dało się grać w piłkę.

U kibiców chciał interweniować Dusan Kuciak, bramkarz Lechii, ale sztab szkoleniowy go powstrzymał. Arbiter odesłał piłkarzy do szatni, ale podjął jeszcze próbę wznowienia spotkania, ale z zastrzeżeniem że jak na boisku pojawi się jeszcze jedna raca to mecz zakończy. Fani z Gdańska ponownie użyli rac, więc sędzia mecz zakończył przed czasem.

Czy Lechia będzie musiała zapłacić karę za minuty młodzieżowców? Tutaj opinie są podzielone, a w klubie z Gdańska jest wiara, że uda się tej kary uniknąć. Mecz został przerwany i zakończony walkowerem, więc to argument za tym, że biało-zieloni limitu nie wykonali. Z drugiej strony spotkanie zostało przerwane w 79 minucie, a jeśli uwzględni się czas przebywania młodzieżowców na boisku w Gliwicach, to limit minutowy młodzieżowców został spełniony. Na decyzję w tej sprawie trzeba jeszcze poczekać.