Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1:1 [ZDJĘCIA]

Paweł Stankiewcz
W meczu piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała na PGE Arenie z Górnikiem Zabrze 1:1 (0:0).

Dobre wyniki Lechii, wygrana w Warszawie z Legią i pozycja lidera wraz z Górnikiem sprawiły, że kibice w tygodniu ustawiali się w kolejkach po bilety. W efekcie na trybunach PGE Areny w piątkowy wieczór zasiadło ponad 24 tysiące widzów. To trzeci taki wynik frekwencji na meczu ligowym w Gdańsku. Rekord padł podczas spotkania inauguracyjnego na PGE Arenie z Cracovią, a drugi wynik - w pojedynku z Lechem Poznań.

Kibice przyszli dopingować zespół biało-zielonych i zobaczyć okoliczności, w jakich drużyna zostaje samodzielnym liderem T-Mobile Ekstraklasy. Tymczasem pierwsza połowa nie mogła nikogo zachwycić. Z boiska wiało nudą, a piłkarze obu zespołów popełniali dużo prostych błędów i notowali straty piłki. Goście oddali trzy celne strzały, ale Sebastian Małkowski bez problemu łapał piłkę, przy tylko jednym gdańszczan, kiedy to po uderzeniu Deleu futbolówkę odbił Pavels Steinbors, zabrzański bramkarz.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze [NA ŻYWO]

- Górnik nie chce się otworzyć, a my nie mamy recepty, żeby dojść do czystych sytuacji strzeleckich - mówił w przerwie spotkania Sebastian Madera, obrońca Lechii.

W drugiej połowie Lechia miała dobrą szansę, ale Pawłowi Buzale zabrakło centymetrów, aby trafić w piłkę i skierować ją do siatki. Górnik był skuteczniejszy, a po błędzie Sebastiana Madery gola strzelił Mariusz Przybylski. Gospodarze nie zachwycali, ale wyrównali. Oleksandr Szeweluchin zagrał piłkę ręką, a rzut karny wykorzystał Marcin Pietrowski i Lechia nadal pozostaje bez porażki w tym sezonie.

Na koniec okienka transferowego w Lechii szykują się przetasowania kadrowe. W piątek klub rozwiązał kontrakt z Michałem Buchalikiem, a ten związał się umową z Ruchem Chorzów. Do rezerw przesunięty został Mateusz Machaj i Lechia chętnie go wypożyczy, a zainteresowane są Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin. Testy medyczne w Gdańsku przechodzi za to obrońca Tomasz Lisowski i już w sobotę może podpisać kontrakt z Lechią.