Dziennik Bałtycki

Wiadomości

WINIETA
  Lech Wałęsa znowu na językach

  Lech Wałęsa znowu na językach

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kilkadziesiąt osób związanych z "Gazetą Polską" i sopockim PiS z jednej strony bramy i kilkunastu działaczy Młodych Demokratów z drugiej zebrało się wczoraj w południe pod domem Lecha Wałęsy.
  Pierwsza grupa przyszła, by wyrazić dezaprobatę dla byłego prezydenta w 16. rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego, który nazwali zamachem stanu. Druga grupa z kolei chciała wyrazić swoją wdzięczność dla prezydenta w rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

  Przeciwnicy Wałęsy zarzucali mu głośno zdradę Solidarności i sprzeniewierzenie się ideałom Sierpnia, jednak ich główny postulat dotyczył zmiany nazwy gdańskiego portu lotniczego, które nosi imię byłego prezydenta.

  - Zwracamy się z apelem, żeby Lech Wałęsa zrzekł się patronowania lotnisku! - wołał przez megafon Michał Stróżyk, sopocki działacz PiS. - Niech lotnisko nosi imię Solidarności. Wolność dla Polski jest dziełem całego narodu, a nie jednego człowieka.

  Pikiecie towarzyszyły okrzyki "Prawda nas wyzwoli!", czy ?Ręce precz od IPN!". Z drugiej strony bramy prezydenckiej posesji stała młodzieżówka PO z transparentem "Lech Wałęsa. Dziękujemy za wolną Polskę".

  - Dla nas 4 czerwca to rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce - mówił Marek Bogacki, szef pomorskich Młodych Demokratów. - Przyszliśmy tu, by podziękować Lechowi Wałęsie za jego wkład w przywrócenie wolności Polsce.

  Obie grupy co jakiś czas przekrzykiwały się. Młodzieżówka PO krzyczała: "Prezydencie, dziękujemy!", a PiS z sympatykami "Gazety Polskiej" wołali: "Bolek zdrajca!". Lecha Wałęsy nie było w domu. Aktualnie przebywa w Stanach Zjednoczonych na badaniach. Mimo nieobecności Wałęsy jego przeciwnicy zażądali odpowiedzi na swój apel. Gdy po dwóch godzinach nikt do nich nie wyszedł, złożyli swoje kartki z napisem "Oddaj nam lotnisko" w papierowe samoloty i puścili je przez płot.

  - Ta nazwa lotniska to hańba dla wszystkich Polaków! - wołali.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo