Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 [ZDJĘCIA]

Piotr Wiśniewski
Lechia przegrała w wyjazdowym meczu z Lechem w Poznaniu 1:2. Było to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy rozegrali dobre zawody. Do przerwy lechici prowadzili 1:0 i kontrolowali grę.

Także druga połowa toczyła się pod ich dyktando, ale stały fragment gry przyniósł powodzenie biało-zielonym. Samobójcze trafienie Injaca i mecz rozpoczął się na nowo. W końcówce Lech jednak zdobył drugą bramkę, a w ostatniej minucie Pawłowski uchronił Lechię przed utratą trzeciej bramki.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Ubiparip (43), 1:1 - Injac (64-sam.), 2:1 - Możdżeń (86)

Lech: Burić - Kikut, Wojtkowiak, Kamiński, Henriquez, Możdżeń, Injac, Murawski, Tonev (71' Drewniak), Ubiparip (90+3' Drygas), Rudnev (90+1' Djurdjević).

Lechia: Pawłowski - Janicki, Madera, Bąk, Wilk, Surma, Bajić (88' Dawidowski), Kosecki (74' Lukjanovs), Nowak, Hajrapetjan (56' Machaj), Traore.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 20 000.