Laury dla firm z przyszłością

  Laury dla firm z przyszłością

  Jacek Sieński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Firma budowlana Ekoinbud z Gdańska, Zakład Wyrobów Metalowych Restal Elżbieta Rembiasz ze Starogardu Gdańskiego, Bank Spółdzielczy ze Starogardu Gdańskiego i Gdańska Stocznia Remontowa SA w czterech kategoriach przedsiębiorstw - od mikro do dużych, zajęły pierwsze miejsca w II Pomorskim Konkursie Firma z Przyszłością 2008.
  Wielka gala i wręczenie statuetek laureatom konkursu odbyło się w sobotę, w teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Konkurs zorganizowała Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku.

  Uczestniczyły w nim firmy produkcyjne, usługowe i handlowe z Pomorza zrzeszone w pomorskiej izbie, cechach, spółdzielniach rzemieślniczych, Wojewódzkim Zrzeszeniu Handlu i Usług w Gdańsku, Gdańskim Związku Pracodawców i niezrzeszone.

  - Wiktor Hugo napisał kiedyś, że przyszłość ma wiele imion - powiedział Wiesław Szajda, prezes pomorskiej izby. - Dla słabych ma imię niemożliwość, dla nieśmiałych - nieznane, dla myślących i wytrwałych nazywa się ideałem. Do tych ostatnich należą pomorscy przedsiębiorcy. Dlatego też postanowiliśmy nagradzać tych, którzy szczególnie wytrwale dążą do ideału i stale rozwijają swoje firmy.

  Prezes Szajda przypomina, że konkurs stanowi kontynuację Pomorskiego Konkursu Firma z Jakością, który odbywał się w latach 1996 - 2005. Wysoka jakość produktów i usług stała się już obowiązującą normą.

  - Dziś trzeba stawiać na innowacyjność, polegającą na wykorzystywaniu w produkcji, usługach i handlu nowych pomysłów oraz technologii, umożliwiających usprawnienie działalności. Z tych powodów nasz poprzedni konkurs przekształciliśmy w nowy, zachęcający firmy z regionu pomorskiego do podejmowania działań na rzecz ich przyszłości - dodaje Wiesław Szajda.

  Mieczysław Struk, wicemarszałek województwa pomorskiego, powiedział, że w dobie gospodarki rynkowej najważniejsi są przedsiębiorcy, tworzący nowe miejsca pracy i potrafiący sprostać konkurencji. A do takich należą nagrodzone w sobotę firmy, w tym gdański Ekoinbud.

  - Nasza firma powstała 10 lat temu, ale jako spółka funkcjonuje od ponad dwóch lat - podkreśla Tomasz Balcerowski, prezes Ekoinbudu. - Co prawda zatrudniamy kilkanaście osób, lecz z pracownikami firm kooperujących jest powyżej 100 osób. Wynika to ze specyfiki branży budowlanej, w której mamy do czynienia z sezonowością robót.

  - Zajmujemy się pracami konserwacyjnymi, odnawiając budowle zabytkowe, i budujemy nowe budynki. Przeprowadziliśmy renowację Żurawia Gdańskiego i wielu kamieniczek gdańskich.
  Pomorska izba jest najstarszą i największą organizacją samorządu gospodarczego na Pomorzu. Zrzesza ona 2700 małych i średnich firm różnych branż. Izba prowadzi szeroką działalność na rzecz swoich członków oraz szkolenie zawodowe młodzieży i dorosłych.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo