Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 17min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Laureaci Konkursu Czerwonej Róży [ZDJĘCIA]

red
Czerwona Róża to symbol piękna, doskonałości i miłości. Pod tym hasłem kryją się także bogate tradycje pomorskiego środowiska akademickiego. Od ponad 50 lat niezwykle prestiżowa statuetka „Czerwonej Róży” trafia do rąk wybitnych, najbardziej wyróżniających się studentów.

Każdy z nas słyszał o legendarnym studenckim Klubie Studentów Wybrzeża "Żak", który od 1957 roku przyciągał ludzi swoją twórczą mieszanką. Studenckie teatry, kabarety, Dyskusyjny Klub Filmowy, klub jazzowy - prawdziwa wylęgarnia talentów. W sentymentalnych opowieściach pokolenia naszych rodziców często pojawiają się obrazki artystycznego życia skupionego w murach ówczesnego Żaka. To właśnie tam narodziło się Stowarzyszenie Czerwonej Róży, które kultywuje najlepsze wartości pomorskiego środowiska akademickiego do dziś.

Nagrodę Czerwonej Róży na początku wręczano poetom, pisarzom, później także młodym naukowcom i politologom. Dziś laureaci pierwszych edycji konkursu są znanymi lekarzami, inżynierami, artystami, biznesmenami i politykami. Po pewnym czasie konkurs zniknął, miał w swojej historii przerwę. Jednak w 1999 roku, udało się go reaktywować.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.

Na laureatów, poza splendorem i przepustką do kariery, którą daje statuetka Czerwonej Róży, czekają również cenne nagrody. Najlepszy student może przesiąść się z komunikacji miejskiej do własnego samochodu, a pozostali zwycięzcy podreperują swój budżet. Zwycięzca konkursu - najlepszy żak Trójmiasta otrzyma także możliwość reprezentowania naszego regionu w ogólnopolskim konkursie na najlepszego studenta RP - Primus Inter Pares.

Nowością w tegorocznej edycji Konkursu jest ogólnopolska kategoria "Wychowanie Morskie Studentów", która została utworzona, aby zaznaczyć ogromne znaczenie bliskości morza i gospodarki morskiej w kształtowaniu postaw młodych ludzi w naszym społeczeństwie.

Nagrody w konkursie
Samochód osobowy Volkswagen up! - dla najlepszego studenta
12.000 zł - dla najlepszego koła naukowego
10.000 zł - w kategorii Wychowanie Morskie Studentów

Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

* Paweł Górecki Akademia Morska w Gdyni
Elektronika i Telekomunikacja, II rok magisterskich studio uzupełniających, średnia ocen: 4,59
* Studenckie Koło Naukowe FizjologiiAkademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

* Kapitan Krzysztof Paul i jacht Duży Ptak, Politechnika Gdańska- kategoria "Wychowanie Morskie Studentów"

Finałowe prezentacje zwycięzców można obejrzeć tutaj:
https://youtu.be/jiqLNQarpco

Organizatorzy konkursu
Stowarzyszenie Czerwonej Róży, przy współudziale szkół wyższych Województwa Pomorskiego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie