Łatwe punkty szczypiornistów MMTS Kwidzyn

Rafał Cybulski
MMTS Kwidzyn, przynajmniej na razie, powrócił na trzecie miejsce w PGNiG Superlidze. W sobotę we własnej hali podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego nie mieli żadnych problemów z pokonaniem słabiutkiej Reflex Miedzi Legnica, wygrali 30:23 (13:10).

Mecz z ligowym beniaminkiem nie przyniósł wielkich emocji, bo goście dotrzymywali kroku gospodarzom tylko przez pierwszy kwadrans i to głównie dlatego, że zawodnikom MMTS trochę czasu zajęło złapanie właściwego rytmu.

W 17 minucie spotkania był jeszcze remis 6:6, ale potem kwidzynianie zdobyli trzy kolejne gole i taką przewagę utrzymali do końca pierwszej połowy. Największa w tym zasługa Macieja Mroczkowskiego, który kilka razy w pojedynkę rozmontował defensywę rywali, oraz bramkarza Sebastiana Suchowicza, który często wygrywał pojedynki z zawodnikami Miedzi.

Dobrą zmianę dał też Robert Orzechowski, który wrócił do składu po kontuzji, ale mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Niepokoić mogły tylko kontuzja Michała Waszkiewicza (ale ta na szczęście okazała się niegroźna) oraz dwie szybko złapane kary przez Michała Pereta, którego trener wolał odesłać na ławkę rezerwowych.

Jednak nawet bez nich MMTS po przerwie błyskawicznie powiększał przewagę. W 43 minucie było już 21:12 dla gospodarzy, a w 54 minucie aż 28:17.

Dopiero w końcówce pojedynku kwidzynianie spuścili nieco z tonu, ale wtedy na parkiecie byli już głównie dublerzy, a trener Zbigniew Markuszewski próbował różnych wariantów gry w ofensywie, np. na dwa koła albo z Damianem Kostrzewą nie na lewym skrzydle, lecz na prawym rozegraniu.

- Zwycięstwo z legnicką Miedzią cieszy, ale na pewno nie jesteśmy jeszcze w optymalnej formie. Wierzę jednak, że ta przyjdzie w odpowiednim momencie, czyli na rundę play-off - podsumował Maciej Mroczkowski, kapitan kwidzyńskiej drużyny i najskuteczniejszy zawodnik MMTS w sobotnim meczu z legniczanami.

MTTS Kwidzyn - Miedź Legnica 30:23 (13:10)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Mroczkowski 5, Orzechowski 5, Rombel 4, Waszkiewicz 4, Kostrzewa 3, Krieger 3, Rosiak 3, Peret 2, Seroka 1, Cieślak, Pacześny.

Reflex Miedź: Kryński, Banisz - Skrabania 5, Buchwald 4, Huziejew 4, Świątek 3, Boneczko 2, Paluch 2, Fabiszewski 1, Swat 1, Szuszkiewicz 1, Brygier, Piwko, Szabat.

Kary: MMTS - 8 minut, Reflex Miedź - 10 min.

Sędziowali: Rafał Puszkarski i Arkadiusz Sołodko (Legionowo)