Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lars Bender: Grecja skupi się na obronie, zagra podobnie jak Dania

Piotr Wiśniewski
- To nieprawda, że graliśmy na remis. Bramka na 2:1 dała nam komfort i ważne trzy punkty - powiedział Lars Bender na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Bender zdobył zwycięską bramkę w meczu Dania - Niemcy. Jego trafienie dało trzy punkty drużynie niemieckiej. Na co dzień, w Bayerze Leverkusen, gra na środku pomocy, w reprezentacji trener Loew wystawił go na prawej obronie, za Jeroma Boatenga. Gol sprawił mu ogromną radość. Jak sam przyznaje było to dla niego nowe doświadczenie, gdyż nigdy wcześniej nie grał na tej pozycji.

W niedzielę Niemcy rozegrali dwie różne połowy. Lepsze wrażenie sprawili przed przerwą. W drugiej wypadli trochę gorzej, ale w końcu wygrali. Czy czasem nie myśleli o wyniku spotkania w Charkowie, gdzie Portugalia rywalizowała z Holandią? - Nie mieliśmy żadnych informacji z równolegle toczącego się spotkania. W drugiej połowie myśleliśmy o zwycięstwie. To nieprawda, że graliśmy na remis. W futbolu wiele się dzieje. Moja bramka była ważna dla mnie i drużyny. Wygraliśmy, i to jest najważniejsze. Po tym golu nieco spadła z nas presja. Mogliśmy dołożyć kolejne trafienia - przyznał Bender.

Zobacz skrót meczu Dania - Niemcy [WIDEO]

Bender z racji pozycji na jakiej zagrał w niedzielę może być porównywany do Phillipa Lahma. Teraz, niejako z konieczności, kapitan drużyny narodowej, został przesunięty na lewą obronę. W 2006 roku Lahm świetnie rozpoczął mundial w Niemczech. Wszyscy pamiętają jego bramkę otwierającą wynik meczu. - Jak na pierwszy występ na tej pozycji, chyba nie wypadłem źle. Od Boatenga różni mnie to, że ja mam o jedną bramkę więcej (śmiech). Gra na prawej stronie defensywy nie jest łatwa. Wcześniej ta strona była zarezerwowana dla Lahma, ale mając go jako kolegę w drużynie, mogę się wiele nauczyć - mówił zawodnik Bayernu Leverkusen.

Podolski dziękuje Polakom i marzy o ćwierćfinale z Polską w Gdańsku

W ćwierćfinale podopieczni Joachima Loewa zagrają z Grecją, która zajęła 2. miejsce w grupie A. Greccy wyeliminowali z turnieju Rosję, którą pokonali w ostatnim meczu. - To nie będzie łatwy mecz. Musimy rzucić na boisko wszystko co najlepsze. Spodziewamy się, że Grecja skupi się na obronie, że zagra podobnie jak Dania. Musimy stwarzać więcej sytuacji. Jestem szczęśliwy, że w niedzielę dołożyłem cegiełkę do wygranej. Mam nadzieję, że swoją postawą na boisku i występem przeciwko Danii przybliżyłem się do składu. Liczę na występ z Grekami - podkreślił piłkarz reprezentacji Niemiec.