"Łapy z dala od szpitala". Protest w Sławnie przeciwko połączeniu Szpitala Powiatowego w Sławnie z koszalińskim 7.12.2019

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Protest w Sławnie przeciwko połączeniu szpitali, 7.12 T.Turczyn
Mieszkańcy Sławna protestowali przeciwko połączeniu Szpitala Powiatowego w Sławnie z tym w Koszalinie. Protestowali przeciwko pomysłom władz powiatowych i przypomnieli głośno staroście sławieńskiemu (nie było go na pikiecie), że to mieszkańcy wybierają władze samorządowe, a nie odwrotnie. Protest zorganizowano 7 grudnia 2019 r. i zapowiedziano, że nie jest to ostatnia taka akcja.

Bartosz Bukowski - radny miejski ze Sławna (jeden z organizatorów sobotniego protestu) poinformował, że zawiązał się Obywatelski Komitet Obrony Szpitala Powiatowego w Sławnie.

Uczestnicy protestu przemaszerowali przez przejścia dla pieszych w pobliżu Szpitala Powiatowego w Sławnie i wykrzyczeli: "Łapy z dala od szpitala".

Mieszkańcy protestują przeciwko zmianom w Szpitalu Powiatowym w Sławnie, które proponują [aktualnie nic nie jest przesądzone - red.] władze powiatowe. Największe kontrowersje budzi pomysł połączenia szpitala w Sławnie z tym w Koszalinie, co dla społeczności lokalnej równa się likwidacji tego sławieńskiego. Mieszkańcy oceniają, że duży szpital koszaliński wchłonie ten w Sławnie.

- Taka opcja to początek końca szpitala w Sławnie - uważa Bartosz Bukowski.

Podczas sobotniego [7.12.2019 r.] protestu obecny był dyrektor Szpitala Powiatowego w Sławnie - Tomasz Walasek, który podkreślił, że starosta Wojciech Wiśniowski powiedział mu, że liczy się ze zdaniem lokalnej społeczności. A ta odpowiadała, że starosta powinien być na proteście. Wytykano też, że po co tworzy się filię starostwa w Darłowie, gdy potrzebne są pieniądze na szpital. Wskazywano, że zdrowie jest wartością nadrzędną. Nawoływano do "odchudzenia" kadry urzędniczej Starostwa Powiatowego w Sławnie.

Jednym radny powiatowym, który był na pikiecie przed szpitalem był Marek Szypulski z PiS. Podkreślił on, że jego dzieci rodziły się w sławieńskim szpitalu.

- Nie każdy radny powiatowy godzi się na pomysły dotyczące szpitala w Sławnie - mówił radny Marek Szypulski, który na koniec przeprosił za nieobecność innych radnych Rady Powiatu Sławieńskiego.

Czytaj także

Protest zakończył się zapowiedzią, że na tym nie jest koniec. Mieszkańcy mówili, że będą przypominali się staroście i radnym powiatowym. Dobitnie akcentowali, że to oni wybierają przedstawicieli po to, aby ci reprezentowali ich interesy. Wskazywali, że szpital w Sławnie ma być samodzielnym bytem, który ma działać na miarę oczekiwań. Dodajmy, że w gronie protestujących była też załoga Szpitala Powiatowego w Sławnie.

Więcej filmów wideo z protestu - niebawem. Zapraszamy na slawno.naszemiasto.pl

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

,Dwa, Tri

jeszcze trochę i wszystkie problemy opieki zdrowotnej zostaną rozwiązane!Drodzy pacjenci, głowa do góry! Na IN-VITRO, na leczenie pijaków i narkomanów forsa jest,

a oddziały szpitalne zamykają! Jednak nie będziecie pozbawieni pomocy!Ministerstwo właśnie podpisuje długoletni kontrakt z KASZPIROWSKIM. On was wyleczy. Będziecie bzykać jak króliki!

Odin,Dwa, Tri, Czetire,Pjać.

Dodaj ogłoszenie