Łączpol walczył, ale przegrał

Janusz Woźniak
Rywalizację w półfinale play off ekstraklasy piłki ręcznej kobiet rozpoczęły w sobotę w Lublinie szczypiornistki Łączpolu Gdynia.

Rozpoczęły od porażki 21: 25, a w niedzielę także przegrały 25:28. W półfinale gra się do trzech zwycięstw, a najbli-ższy mecz obu drużyn w sobotę w Gdyni.

Broniące mistrzowskiego tytułu lublinianki są faworytkami w grze o awans do finału, ale cóż znaczy sport bez niespodzianek. na to przynajmniej liczyliśmy W sobotnim meczu przez pierwsze dwadzieścia minut gra była absolutnie wyrównana. Gdynianki prowadziły w tym czasie dwa razy 4:3 i 5:4. We wspomnianej 20. minucie było 8:7 dla gospodyń, ale pięć minut później lublinianki prowadziły już czterema bramkami (12:8). Tę bezpieczną przewagę utrzymały do przerwy, a kiedy na kwadrans przed końcem spotkania SPR Lublin prowadził już 19:12 jasne było, że ten doświadczony zespól szansy na wygrana już nie zaprzepaści. Gdynianki stać było tylko na zmniejszenie tej przewagi.

- To był mecz walki i... błędów z obu stron. My nie rzuciliśmy czterech rzutów karnych. Jeżeli poprawimy organizacje gry, szczególnie przejście do kontrataku w drugie tempo, to w niedzielę może być różnie. Lublinianki , w dyspozycji z sobotniego meczu, są w naszym zasięgu - powiedział po sobotniej porażce trener Łączpolu Jerzy Ciepliński.

Niestety, dla kibiców Łączpolu, także w niedzielę górą były mistrzynie. Po kwadransie gry Lublinianki prowadziły 10:7, a trzybramkowa różnica była też w 35. minucie (19:16). Kiedy w 50. minucie gospodynie prowadziły 27:20 wiadome było, że wykorzystają atut własnego parkietu.

W meczu o miejsca 9-12 ekstraklasy Słupia Słupsk pokonała u siebie AZS AWF Warszawa 33:26, AZS AWFiS Gdańsk przegrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 26:31. Natomiast w spotkaniu o miejsca 5-8 elbląski Start uległ na własnym parkiecie Zgodzie Ruda Śląska 27:33.

SPR Asseco BS Lublin - Łączpol Gdynia 25:21 i 28:25
SPR: Chemicz, Sadowska - Damięcka 7 i 5, D. Malczewska 6 i 5, Włodek 3 i 6, Rola 3 i 0, Wolska 2 i 1, Puchacz 2 i 3, E. Malczewska 1 i 2, Repelewska 1 i 3, Marzec, Rukaite 0 i 2, Skrzyniarz 0 i1.
Łączpol: Szywierska, Jurkowska - Andrzejewska 5 i 5, Aleksandrowicz 5 i 2, Koniuszaniec 5 i 4, Stachowska 4 i 4, Sabała 1 i 0, Musiał 1 i 1, Sulżycka, Całużyńska 0 i 4, Szott 0 i 2, Kulwińska 0 i 3, Zagrodzka.