Łączpol rozbity w Szczecinie

Piłkarki ręczne AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrały wyjazdowy mecz z Pogonią Balitca Szczecin 22:32 (9:20) w meczu PGNiG Superligi kobiet.

Pogoń to absolutna czołówka polskiej ligi i kandydat do medalu, a jednak gdańszczanki potrafiły w pierwszej rundzie niespodziewanie zremisować z drużyną ze Szczecina. W spotkaniu rozegranym na parkiecie rywalek nie miały jednak nic do powiedzenia. Wprawdzie po bramce Karoliny Siódmiak drużyna Łączpolu objęła prowadzenie w tym meczu, a w 6 minucie był remis 2:2, ale potem na parkiecie dominowały już tylko gospodynie. Pogoń wygrała pierwszą połowę aż 20:9 i losy spotkania były rozstrzygnięte.

W drugiej połowie drużyna ze Szczecina kontrolowała mecz, ale nie forsowała tempa. Gdańszczanki starały się odrabiać straty, ale potrafiły zbliżyć się jedynie na siedem bramek. Ostatecznie Pogoń odniosła pewne zwycięstwo 32:22.

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Sabała 3, Noga 1, Szczecina 2, Głowińska 2, Jurczyk 1, Królikowska, Stasiak 3, Masna 5, Zimny 6, Koprowska 2, Zawistowska 3, Kochaniak, Jaszczuk 1, Gadzina 3

Łączpol: Obrębalska, Dobrowolska - Pasternak 2, Kwiatkowska, Mazurek, Pesel, Stachowska 1, Dąbrowska 1, Siódmiak 10, Neitsch, Lipska 3, Ciura 1, Klonowska, Karwecka, Skonieczna 4, Tomczyk