Łączpol przegrał w Szczecinie z Pogonią

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk przegrały w Szczecinie z Pogonią Baltica 18:27 w meczu kobiecej PGNiG Superligi. Gdańszczanki zajmują piąte miejsce w tabeli.

Łączpol stał w Szczecinie przed bardzo trudnym zadaniem, bo musiał sobie radzić bez kontuzjowanej Karoliny Siódmiak. Pierwsza połowa była jednak wyrównana. Gdańszczanki nawet prowadziły, ale ostatecznie po pierwszej połowie miały dwie bramki straty do rywalek.

W drugiej części Pogoń odskoczyła na sześć bramek. Szczypiornistki Łączpolu nie zamierzały się jednak poddać i doprowadził do stanu 18:21. W końcowych dziesięciu minutach spotkania bramki zdobywały już tylko gospodynie i to one wzbogaciły się o dwa punkty.

Pogoń Baltica Szczecin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:18 (11:9)

Pogoń: Płaczek 1 bramka, Wierzbicka - Bancilon 4, Szczecina 1, Cebula, Głowińska, Costa 1, Królikowska 2, Jedziniak 2, Zimny 3, Koprowska 3, Zawistowska 7, Kochaniak 2, Jaszczuk 1

AZS Łączpol AWFIS: Chojnacka, Kajumowa - Pasternak, Stachowska 3, Mazurek 1, Kalska 4, Żukowska 1, Górna 3, Ciura 1, Lalewicz 1, Skonieczna 4, Świerczek, Tomczyk, Masna, Karwecka