Laboratorium Diagnostyka rozpoczyna w Gdyni darmowe testy na Covid-19 dla personelu medycznego. Próbki pobierane są w punkcie Drive&Go-Thru

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Pobranie próbek odbywa się w Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, podobnym do tego, który funkcjonuje w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMed (na zdjęciu)
Pobranie próbek odbywa się w Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, podobnym do tego, który funkcjonuje w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMed (na zdjęciu) Przemyslaw Swiderski
Laboratorium medyczne Grupy DIAGNOSTYKA rozpoczyna w środę 22.04.2020 r. w Gdyni bezpłatne testowanie personelu medycznego na obecność koronawirusa SARA-CoV-2, w ramach akcji pod hasłem BADAMY-WSPIERAMY. Testy sfinansowane będą przez Grupę DIAGNOSTYKA oraz partnerów projektu.

Bezpłatne badania na koronawirusa dla medyków w Gdyni

Bezpłatne badania na obecność koronawirusa przeznaczone są dla lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych.

Badania w Gdyni wykonywane będę sprawdzoną metodą RT-PCR, przy użyciu testów wielogenowych, z certyfikatem CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie wykonywane są przez Diagnostykę dla szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych.

Pobranie próbek odbywać się będzie w specjalnym Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, który znajdować się będzie na terenie parkingu firmy Megadex Expo, przy ul. Tadeusza Wendy 7/9 (obok laboratorium Diagnostyki). Medycy będą mogli wykonać badania od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00, okazując dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu.

- Udało się nam zorganizować te badania dla personelu medycznego dzięki udostępnieniu części zasobów analitycznych i personelu oraz wspólnym finansowaniu badań przez Partnerów Medyków i Diagnostykę - informuje Maciej Łukowicz, Dyrektor Regionu Północnego Diagnostyki.

Szacuje się, że w Polsce personel medyczny może stanowić nawet 18 procent osób w grupie zakażonych koronawirusem. Do tej pory ponad 4,5 tysiąca medyków poddanych zostało kwarantannie. Jednocześnie nie wszyscy pracownicy sektora ochrony zdrowia są objęci badaniami finansowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

– Pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa, stanowiąc przy tym grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii - tłumaczy prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka. - W odpowiedzi na to ruszamy z kolejnymi, tym razem w Gdyni, bezpłatnymi testami na obecność SARS-CoV-2 dla wybranych grup medyków

Mobilny punkt testowania na obecność koronawirusa działa od dzisiaj przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni

Mobilny punkt testowania na obecność koronawirusa działa od ...

Badania we wszystkich mobilnych punktach pobrań finansowane są bezpośrednio przez Grupę Diagnostyka oraz Partnerów Medyków – firmy, które zdecydowały się wesprzeć projekt.

Jednocześnie organizatorzy zapraszają do włączenia się do inicjatywy kolejne podmioty, w tym firmy, korporacje i samorządy. Projekt BADAMY-WSPIERAMY mogą wspomóc również osoby indywidualne poprzez platformę siepomaga.pl. Dzięki temu możliwe będzie otwarcie punktów badań medyków w kolejnych miastach, w tym Lublinie, Szczecinie i Wrocławiu.

Aby poznać zasady wsparcia programu darmowych badań dla medyków, firmy komercyjne oraz samorządy mogą skontaktować się telefonicznie lub mailowo z koordynatorami programu:

  • Jakubem Strzelczykiem: +48 519 469 026,
  • Grzegorzem Polusem: +48 663 680 128
  • lub wysyłając e-mail na adres: [email protected].

DIAGNOSTYKA informuje, że w miarę możliwości organizacyjnych oraz dostępności badań mogą je wykonać także osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. W pierwszej kolejności testy przeprowadzane są jednak bezpłatnie u przedstawicieli wybranych zawodów medycznych zwłaszcza pracujących poza szpitalami, które nie są objęte finansowaniem takich badań.

Codziennie w każdym Mobilnym Punkcie Pobrań może być pobranych nie więcej niż 120 próbek.
Zakupu testów, można dokonać poprzez strony internetowe www.diagnostyka.pl i  www.zdrowegeny.pl oraz na miejscu (tylko używając kart płatniczych).

Grupa Diagnostyka obsługuje rocznie 16 milionów pacjentów, realizując ponad 100 mln badań. Współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia w Polsce.

MASKI KN95 Z FILTREM, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI, OKULARY I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE PRZECIWKO WIRUSOM I BAKTERIOM >> Sprawdź w naszym sklepie <<

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie