Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Laboratorium Diagnostyka rozpoczyna w Gdyni darmowe testy na Covid-19 dla personelu medycznego. Próbki pobierane są w punkcie Drive&Go-Thru

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Pobranie próbek odbywa się w Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, podobnym do tego, który funkcjonuje w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMed (na zdjęciu)
Pobranie próbek odbywa się w Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, podobnym do tego, który funkcjonuje w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMed (na zdjęciu) Przemyslaw Swiderski
Laboratorium medyczne Grupy DIAGNOSTYKA rozpoczyna w środę 22.04.2020 r. w Gdyni bezpłatne testowanie personelu medycznego na obecność koronawirusa SARA-CoV-2, w ramach akcji pod hasłem BADAMY-WSPIERAMY. Testy sfinansowane będą przez Grupę DIAGNOSTYKA oraz partnerów projektu.

Bezpłatne badania na koronawirusa dla medyków w Gdyni

Bezpłatne badania na obecność koronawirusa przeznaczone są dla lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych.

Badania w Gdyni wykonywane będę sprawdzoną metodą RT-PCR, przy użyciu testów wielogenowych, z certyfikatem CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie wykonywane są przez Diagnostykę dla szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych.

Pobranie próbek odbywać się będzie w specjalnym Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, który znajdować się będzie na terenie parkingu firmy Megadex Expo, przy ul. Tadeusza Wendy 7/9 (obok laboratorium Diagnostyki). Medycy będą mogli wykonać badania od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00, okazując dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu.

- Udało się nam zorganizować te badania dla personelu medycznego dzięki udostępnieniu części zasobów analitycznych i personelu oraz wspólnym finansowaniu badań przez Partnerów Medyków i Diagnostykę - informuje Maciej Łukowicz, Dyrektor Regionu Północnego Diagnostyki.

Szacuje się, że w Polsce personel medyczny może stanowić nawet 18 procent osób w grupie zakażonych koronawirusem. Do tej pory ponad 4,5 tysiąca medyków poddanych zostało kwarantannie. Jednocześnie nie wszyscy pracownicy sektora ochrony zdrowia są objęci badaniami finansowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

– Pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa, stanowiąc przy tym grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii - tłumaczy prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka. - W odpowiedzi na to ruszamy z kolejnymi, tym razem w Gdyni, bezpłatnymi testami na obecność SARS-CoV-2 dla wybranych grup medyków

Mobilny punkt testowania na obecność koronawirusa działa od dzisiaj przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni

Mobilny punkt testowania na obecność koronawirusa działa od ...

Badania we wszystkich mobilnych punktach pobrań finansowane są bezpośrednio przez Grupę Diagnostyka oraz Partnerów Medyków – firmy, które zdecydowały się wesprzeć projekt.

Jednocześnie organizatorzy zapraszają do włączenia się do inicjatywy kolejne podmioty, w tym firmy, korporacje i samorządy. Projekt BADAMY-WSPIERAMY mogą wspomóc również osoby indywidualne poprzez platformę siepomaga.pl. Dzięki temu możliwe będzie otwarcie punktów badań medyków w kolejnych miastach, w tym Lublinie, Szczecinie i Wrocławiu.

Aby poznać zasady wsparcia programu darmowych badań dla medyków, firmy komercyjne oraz samorządy mogą skontaktować się telefonicznie lub mailowo z koordynatorami programu:

  • Jakubem Strzelczykiem: +48 519 469 026,
  • Grzegorzem Polusem: +48 663 680 128
  • lub wysyłając e-mail na adres: [email protected].

DIAGNOSTYKA informuje, że w miarę możliwości organizacyjnych oraz dostępności badań mogą je wykonać także osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. W pierwszej kolejności testy przeprowadzane są jednak bezpłatnie u przedstawicieli wybranych zawodów medycznych zwłaszcza pracujących poza szpitalami, które nie są objęte finansowaniem takich badań.

Codziennie w każdym Mobilnym Punkcie Pobrań może być pobranych nie więcej niż 120 próbek.
Zakupu testów, można dokonać poprzez strony internetowe www.diagnostyka.pl i  www.zdrowegeny.pl oraz na miejscu (tylko używając kart płatniczych).

Grupa Diagnostyka obsługuje rocznie 16 milionów pacjentów, realizując ponad 100 mln badań. Współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia w Polsce.

MASKI KN95 Z FILTREM, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI, OKULARY I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE PRZECIWKO WIRUSOM I BAKTERIOM >> Sprawdź w naszym sklepie <<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki