Kwidzyński finał Skandia Maraton Lang Team

Rafał Cybulski
To był finał zawodów Skandia Maraton Lang Team
To był finał zawodów Skandia Maraton Lang Team K. Marianowski
Niemal 1000 zawodników rywalizowało w Kwidzynie, w finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team. Najbardziej zadowolony był Jerzy Łobożewicz, który wylosował główną nagrodę, jeepa compassa. 50-latek z Torunia rywalizował na dystansie Medio. Opuścił tylko jedne zawody.

Kwidzyn uczestników kolarskiego maratonu gościł już po raz trzeci. Drugi raz z rzędu odbyły się tu zawody finałowe, ale tym razem start i meta były usytuowane nie na placu Jana Pawła II, lecz na Terenach Rekreacyjno-Wypoczynkowych Miłosna. Trasy okazały się dość trudne, choć były pozornie płaskie. - W dodatku było bardzo wietrznie, gdyż wiele szutrowych i błotnistych po deszczu odcinków było nieosłoniętych od wiatru - ocenił Kamil Małecki (Baszta Bytów), który z dużą przewagą zwyciężył na dystansie Mini (45 km). Ten wyścig miał w Kwidzynie rekordową obsadę, bo na starcie stanęło ponad 450 zawodników. Jako drugi finiszował Sebastian Młyński, a trzeci Łukasz Mański (obaj Baszta). Wśród pań triumfowała Aleksandra Zabrocka (również z Baszty).

Na dystansie Medio (70 km) jako pierwsi, trzymając się za ręce, na metę wjechali Michał Ziułek i Artur Miazga z BSA Pro Tour, a trzeci był Bartosz Kołodziejczyk (Corratec Team). Najlepszą kobietą okazała się Elżbieta Wydrowska z PTU Eclipse BikeTires.pl. Na dystansie Grand Fondo (88 km), który miał rangę Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team, zwyciężył Dariusz Batek z CCC Polsat Polkowice, który pół kilometra przed metą urwał się Bartoszowi Banachowi (HP-Sferis) i Arturowi Korcowi (Centrum Rowerowe Algida). W klasyfikacji generalnej triumfował Batek przed Banachem i Aleksandrem Dorożałą (MBike). Wśród kobiet ponownie wygrała Magdalena Sadłecka, która triumfowała również w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Druga w Kwidzynie była Aleksandra Dubiel, a trzecia Agnieszka Zych, obie z BSA Pro Tour.