Kwidzyński Bieg Papiernika 2017. Rekord frekwencji na tegorocznym biegu [ZDJĘCIA]

Rafał Cybulski
VIII Kwidzyński Bieg Papiernika
VIII Kwidzyński Bieg Papiernika fot. Arkadiusz Kosiński/Klaudia Kurek/Rafał Cybulski
3433 biegaczy i biegaczek stanęło na starcie Kwidzyńskiego Biegu Papiernika 2017. To o 48 osób więcej niż przed rokiem. W tym roku wygrał Kenijczyk Abel Kibel Rop, który dotarł na metę równo po 31 minutach, zaś wśród kobiet triumfowała jego rodaczka Betty Chepleting, która z czasem 34:50 pobiła rekord kobiet.

Od startu VIII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika na czele usadowili się czarnoskórzy biegacze z Kenii, którym kroku dotrzymywał ubiegłoroczny zwycięzca i rekordzista trasy Abderrahim Elasri z Maroka oraz dwójka Polaków, Andrzej Rogiewicz oraz Bartosz Rynkowski.

W połowie trasy, czyli na terenie fabryki International Paper Kwidzyn Kenijczycy zgubili pozostałą trójkę i między sobą rozegrali walkę o zwycięstwo. Triumfował Abel Kibet Rop - 31:00 przed Benardem Muinde Matheką - 31:05 i Henrym Kemboi - 31:06. Za ich plecami Andrzej Rogiewicz ograł pozostałą dwójkę i dość nieoczekiwanie wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora.

Najlepszy kwidzynianin, Radosław Sadłos zajął 30. miejsce z czasem 36:15. Warto też odnotować, że w pierwszej "20" biegu open uplasowały się aż trzy panie, które stoczyły piękną walkę w swojej kategorii.