Kwidzyńscy szczypiorniści wygrali z Olsztynem

Rafał Cybulski
Michał Adamuszek (nr 10) zdobył trzy gole
Michał Adamuszek (nr 10) zdobył trzy gole Krzysztof Marianowski
Szczypiorniści MMTS rozpoczęli sezon od pewnego zwycięstwa. Kwidzynianie przystąpili do meczu bez dwóch rozgrywających Macieja Mroczkowskiego (kontuzja rzepki) i Michała Waszkiewicza (czerwona kartka w ostatnim meczu poprzedniego sezonu), ale obawy trenera Zbigniewa Markuszewskiego dotyczyły także postawy Dymitrego Marhuna, który latem niemal w ogóle nie trenował.

Dwóch pierwszych udanie jednak zastąpił syn trenera, Marcin, który na tej pozycji grał do wieku juniora, a Marhun, obok Sebastiana Suchowicza, był najlepszym zawodnikiem na boisku.

Poza drugim kwadransem pierwszej połowy, kwidzynianie grali nieźle. Ewentualne błędy w obronie często naprawiał Suchowicz, a atak MMTS grał szybko i kombinacyjnie. Jedyne do czego można się przyczepić, to spora liczba strat. To właśnie z tego powodu kwidzynianie zmarnotrawili przewagę wywalczoną w pierwszym kwadransie. Prowadząc 8:5 stracili cztery gole z rzędu i po tym ciosie nie otrząsnęli się już do końca pierwszej połowy.

- Te straty są wynikiem tego, że wielu zawodników nie mogło wziąć udziału w przygotowaniach do sezonu. Brakuje zgrania i precyzji podań - analizuje trener MMTS-u.

Drugą połowę rozpoczęli jednak ze sporym animuszem. W ciągu ośmiu minut Marhun i Łukasz Czertowicz zdobyli 5 goli i MMTS objął trzybramkowe prowadzenie. Potem gra się nieco wyrównała i jeszcze na 9 minut przed końcem goście mogli wierzyć w korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.
W 51. minucie gospodarze prowadzili tylko 24:23, ale w końcówce meczu znów zagrali koncertowo i powiększyli przewagę do sześciu bramek.

MMTS KWIDZYN - TRAVELAND-SPOŁEM OLSZTYN 31:25 (12:14)

MMTS: Suchowicz - Marhun 7, Adamuszek 3, Cieślak 3, Czertowicz 3 Markuszewski 3, Orzechowski 3, Rombel 3, Witaszak 3, Peret 2, Seroka 1.

Traveland: Wolański, Boniecki - Boneczko 5, Frelek 5, Misiewicz 3, Petrikiejew 3, Szymkowiak 3, Waśko 2, Garbacewicz 1, Kłosowski 1, Malewski 1, Zyśk 1, Maciejewski.