Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z mistrzem Irlandii, Cork City 1:0 w pierwszym meczu pierwszej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż za tydzień w Warszawie.

Legia rozpoczęła długą drogę do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszy przeciwnik nie jest jednak specjalnie wymagający, bo to mistrz Irlandii, Cork City. Przynajmniej tak się wydawało po losowaniu. Tymczasem rzeczywistość okazała się inna, bowiem to gospodarze przejęli inicjatywę. Najpierw jednak mistrzów Polski przed utratą gola uratował Arkadiusz Malarz, a w kolejnej groźniej sytuacji strzał zawodnika rywali zablokował Inaki Astiz. Ze strony Legii próbował odpowiedzieć Sebastian Szymański. Młody pomocnik najpierw strzelał z rzutu wolnego,a następnie po zagraniu Cafu, ale w obu sytuacjach te próby były niecelne.

Początek drugiej połowy wcale nie był lepszy w wykonaniu piłkarzy Legii. Już na początku Cork City miał okazję, aby otworzyć wynik spotkania, ale zabrakło lepszego wykończenia akcji. Bohaterem mistrzów Polski był Malarz. Najpierw przytomnie wyszedł do zablokowanej piłki przez obrońcę i uprzedził zawodnika rywali, a następnie nogami odbił futbolówkę w sytuacji sam na sam z Grahamem Cumminsem. Legi szukała swoich okazji i taką miał Kasper Hamalainen, ale i on - jak Szymański w pierwszej połowie - strzelił niecelnie. Kluczowa dla losów spotkania okazała się 79 minuta. Krzysztof Mączyński podał z rzutu wolnego do Michała Kucharczyka, a ten pięknym uderzeniem z 30 metrów zdobył zwycięskiego gola. Legia odniosła cenne zwycięstwo, ale zaprezentowała się słabo. Na zwycięstwo w Irlandii to wystarczyło, ale jeśli drużyna z Warszawy myśli o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów, to musi zacząć grać znacznie lepiej, a także skuteczniej niż w spotkaniu z Cork City.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w Warszawie 17 lipca o godzinie 21.

Sport Bild: Lewandowski zmienił plany, chce zostać w Bayernie

Materiał oryginalny: Kwalifikacje Ligi Mistrzów. Legia Warszawa zrobiła pierwszy krok. Piękny gol dał zwycięstwo - Dziennik Bałtycki