Kuźnia Wodna za złotówkę

  Kuźnia Wodna za złotówkę

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  W sobotę i niedzielę w Kuźni Wodnej w Dolinie Radości odbędą się spotkania z mieszkańcami, promujące ten rejon Trójmiasta. Ich celem będzie przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagospodarowanie i promocję tej wyjątkowej doliny.
  W ten weekend każdy zainteresowany może przyłączyć się do wspólnej dyskusji na ten temat. Spotkania będą odbywać się w XVI-wiecznej Kuźni Wodnej, która mieści się w Oliwie.

  Na zakończenie każdego dnia spotkań i dyskusji pracownicy Kuźni zaprezentują pokaz kucia stali urządzeniami wodnymi z XVI wieku. Tutaj też będzie specjalnie przygotowana księga wpisów i uwag, która po imprezie zostanie przekazana władzom Gdańska. Kuźnia Wodna, posiadająca wciąż czynne XVI-wieczne urządzenia wodne, jest gdańskim oddziałem Muzeum Techniki w Warszawie. To obecnie unikat techniczny w całej Europie. 

  - Chcemy przypomnieć władzom i mieszkańcom Gdańska, że Oliwa ma wspaniałą atrakcję turystyczną, bo taką jest właśnie ponad 400 -letnia Kuźnia - tłumaczy Dariusz Wilk, dyrektor zabytkowej placówki. -Oliwa staje się ostatnio zapominaną częścią Gdańska. W Dolinie Radości brakuje tablic informacyjnych czy kierunkowskazów pokazujących drogę, choćby do naszej Kuźni. Turyści często chcą, ale nie wiedzą, jak do nas trafić.

  Organizatorzy spotkań wierzą, że w mieście można przeprowadzić nawet niewielkie inwestycje bez konieczności starania się o dofinansowanie ze środków unijnych. Jeżeli ktoś ma pomysł na to, jak uatrakcyjnić Oliwę, podpowie czego tam brakuje, co powinno się odbudować, czy odrestaurować, powinien zjawić się w Kuźni w najbliższy weekend. Spotkania będą się odbywać w sobotę w godz. 11-17 i w niedzielę w godz. 11-18. Dyskusje uatrakcyjnią właśnie pokazy kucia stali.

  Wstęp do Kuźni w tych dniach będzie kosztował symboliczną złotówkę. 

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo