Kup teraz, zapłać później. Brzmi nierealnie? Z Allegro Pay to możliwe

Materiał informacyjny Allegro
Udostępnij:


Advertisement

Chyba większość z nas stanęła kiedyś przed wyborem z gatunku tych najtrudniejszych, czyli dotyczących finansów. "Czy w obecnej chwili mogę pozwolić sobie na zakup..." – na przykład nowej pary jeansów, nowej powieści ulubionego autora, kolejnego flakonika perfum lub też wymarzonej zabawki dla naszej pociechy. Oczywiście, jesteśmy w stanie pogodzić się z tymczasową niemożnością spełnienia zachcianki, jednak ranga problemu rośnie, jeśli chodzi o produkty pierwszej potrzeby jak żywność lub zestaw chemii domowej. Zdarzają się też sytuacje awaryjne, kiedy okazuje się, że w trybie pilnym musimy znaleźć gotówkę na wymianę pralki lub zakup niezbędnej części do naprawy auta. Wówczas odliczanie dni do kolejnej wypłaty potrafi spędzać sen z powiek.

Jeżeli powyższe scenariusze zdają się brzmieć aż nazbyt znajomo, poznajcie swojego nowego najlepszego przyjaciela - Allegro Pay, czyli nową funkcję w tak dobrze wszystkim znanym serwisie zakupowym, dzięki której za zakupy zrobione teraz, zapłacicie później.

Czym dokładnie jest Allegro Pay. W rzeczywistości to alternatywna metoda płatności, która pozwala odroczyć wydatki i w zależności od naszych potrzeb, zapłacić za zamówione zakupy w kilku częściach.

Decydując się na tę formę płatności, do wyboru mamy kilka wariantów. Zamówienie możemy opłacić jednorazowo w ciągu 30 dni za darmo lub w systemie ratalnym rozłożonym na 3, 5, 10 i 20 miesięcy - przy czym plan 3-miesięczny dostępny jest tylko dla osób korzystających z "Allegro Smart!". Ten wariant pozbawiony jest oprocentowania. W pozostałych planach ratalnych musimy liczyć się z oprocentowaniem 7,2% w skali roku. S płata jednorazowa za 30 dni jest darmowa.

Co istotne, decydując się na tę formę płatności, nie jesteśmy zmuszeni do podpisywania dodatkowych umów z zewnętrznymi instytucjami finansowymi w postaci banków czy pożyczkodawców. Pełne finansowanie gwarantuje nam marka Allegro Pay sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Warto nadmienić, że przed każdą datą spłaty otrzymamy przypomnienie o zbliżającym się terminie i wymaganej kwocie.


Advertisement

Niewątpliwą zaletą całego systemu jest krótki czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu środków. Cały proces trwa mniej niż minutę - już w ciągu kilkudziesięciu sekund po wypełnieniu wniosku otrzymujemy informację o naszych środkach. Ponadto liczba zakupów z Allegro Pay jest nieograniczona - jeżeli dokonamy pierwszej spłaty, możemy dalej śmiało korzystać z tej funkcji. Jeśli jednak spóźnimy się ze spłatą, dalsze korzystanie z Allegro Pay (do czasu uregulowania zaległości) może zostać ograniczone. Aktualnie firma pracuje także nad wprowadzeniem możliwości automatycznej spłaty z naszej karty bankowej - wówczas ta metoda płatności będzie jeszcze wygodniejsza.

Aby móc skorzystać z Allegro Pay należy jednak spełnić kilka pewnych warunków. Najważniejsze z nich to:
• mieć aktywne konto zwykłe,
• być osobą pełnoletnią przed 75 rokiem życia,
• mieć obywatelstwo polskie oraz ważny dowód osobisty,
• posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
• mieć adres e-mail oraz aktywny numer telefonu w sieci komórkowej polskiego operatora, które są przypisane do konta na Allegro,
• adres zamieszkania zapisany na koncie musi znajdować się na terytorium Polski.

Musimy także włączyć profilowanie danych osobowych przez Allegro, a można to sprawdzić w zakładce „Personalizacja”.

Reasumując, Allegro Pay to prosty, bezpieczny i wygodny sposób płatności, dzięki któremu zyskujemy pełną swobodę w robieniu zakupów. Kupujemy teraz, a płacimy, kiedy jest nam najwygodniej. Wystarczy, że wartość naszego zakupu (razem z kosztem dostawy) to minimum 30 zł. Allegro Pay daje nam więc nie tylko pełną swobodę, ale także spokój i beztroskę. Spokojnie kupujemy, spokojnie sprawdzamy produkt i spokojnie płacimy w ciągu 30 dni lub w wygodnych ratach nawet do 20 miesięcy. Wystarczy przejść krótką, sprawną i - przede wszystkim - bezpłatną aktywację, a Allegro Pay będzie dostępne już od pierwszych zakupów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie