Kto zostanie nowym wiceprezydentem Gdańska? Nieoficjalnie: Alan Aleksandrowicz, prezes spółki Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego

Ewelina Oleksy
Ewelina Oleksy
Alan Aleksandrowicz
Alan Aleksandrowicz InvestGDA/Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Jak ustalił "Dziennik Bałtycki", nowym wiceprezydentem Gdańska ds. polityki gospodarczej, najprawdopodobniej zostanie Alan Aleksandrowicz, prezes miejskiej spółki Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Oficjalnie decyzja w sprawie powołania nowego wiceprezydenta ma zostać ogłoszona w najbliższych dniach.

Wakat na stanowisku wiceprezydenta ds. polityki gospodarczej pojawił się po tym, jak Aleksandra Dulkiewicz, dotychczasowa wiceprezydent odpowiadająca za miejskie inwestycje, objęła funkcję prezydent Gdańska. Informacja o tym, kto zostanie jej nowym zastępcą od początku owiana jest jednak tajemnicą.

Tymczasem, jak ustalił "Dziennik Bałtycki" nowym wiceprezydentem, w miejsce Dulkiewicz, zostanie najprawdopodobniej Alan Aleksandrowicz, prezes miejskiej spółki Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA ). Dziś, w gronie władz miasta, mają być finalizowane rozmowy w tej sprawie, a decyzja ma zostać ogłoszona najprawdopodobniej w najbliższy poniedziałek na konferencji prasowej.

Informacja o tym, że to właśnie Aleksandrowicz zostanie powołany jest nieoficjalna, ale potwierdziliśmy ją w dwóch niezależnych od siebie źródłach.
- To kandydat najpoważniej brany pod uwagę w wewnętrznych rozmowach i ostateczny wybór najpewniej padnie na niego. Ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Zna się na polityce inwestycyjnej - mówi jeden z naszych informatorów.

A drugi dodaje: - Zwlekanie przez prezydent Dulkiewicz z decyzją o powołaniu nowego zastępcy przez ponad miesiąc od czasu wygrania wyborów to nie przypadek. To cisza przed burzą. W magistracie trwają prace nad zmianami personalnymi.

Jak się dowiedzieliśmy, w ciągu najbliższych miesięcy zmienić mają się też m.in. osoby na stanowiskach skarbnika i sekretarza miasta.

Sama prezydent Dulkiewicz, pytana przez nas niedawno o to kogo i kiedy powoła na stanowisko wiceprezydenta ds. polityki gospodarczej, odpowiadała, że rozmowy w tej sprawie trwają i gdy tylko decyzja zapadnie, to zostanie ogłoszona. Przypomnijmy, że przedterminowe wybory prezydenckie, w których zwyciężyła Dulkiewicz, odbyły się 3 marca.

Czytaj także

Aleksandra Dulkiewicz, przed objęciem obowiązków zastępcy prezydenta Pawła Adamowicza, pracowała w biurze zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Z Aleksandrowiczem współpracowała i zna się więc od lat.

Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (InvestGDA) powstała w 2008 roku, a jej udziały w 100 proc. należą do Miasta Gdańska. Zajmuje się współpracą z inwestorami, w tym m.in. sprzedażą i dzierżawą terenów inwestycyjnych, komercjalizacją powierzchni inwestycyjnych i biurowych, organizacją misji gospodarczych i targów oraz doradztwem inwestycyjnym. Zarządzający nią Alan Aleksandrowicz ma więc spore doświadczenie w dziedzinie, do której w magistracie potrzebny jest wiceprezydent.

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

POLECAMY W SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Pomorska Ośmiornica ma się coraz lepiej.

G
Gość

Skrzyknilmy sie, zburzmy komusza Bastylie i obalmy tych lajdakow. Zadne wybory nie zmieniaja wladzy, bo ona jest w "ich" lapach. Tylko ulica, barykady i wieszanie komuchow.

G
Gość

Po Czarnej Wdowie znowu ktos ze zdradzieckiej i

(radzieckiej) familii Potockich. Choc nie ta klasa, pozycja i intelekt.

g
gdanszczanin

Sami swoi ! tylko miasta żal staroówka ginie wyspa spichrzów w łapach deweloperów ,jeszcze więcej betonu a mieszkańców poza miasto bo z turystów i lokali na godziny większe dulki !

G
Gość

Dobrze dla Miasta. Facet zna się na gospodarce

R
Rumcajs

"Super" egzotyczne towarzycho się klaruje !

B
Beton z nowych ogrodów

Alan A to jest kompetentna osoba

A
AJB

"Właściwy człowiek na właściwym miejscu? Czy swój do swoich PO swoje?" Wybór właściwej "narracji" należy do Ciebie! ;))

Dodaj ogłoszenie