Kto ukradł stoczniowe transparenty?

  Kto ukradł stoczniowe transparenty?

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Z historycznej bramy Stoczni Gdańsk zniknęły dwa transparenty o wartości 2 tys. złotych. Wszystko zdarzyło się wczorajszej nocy.
  Każdy transparent miał wymiary 1 na 4 metry i pilnowany był przez Straż Przemysłową. Pomimo to złodzieje ściągnęli je niepostrzeżenie. Związkowcy ze stoczni twierdzą, że za kradzieżą stoi... Platforma Obywatelska.

  - Taka rzecz nie wydarzyła się od czasów stanu wojennego - mówi Fryderyk Radziusz, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w Stoczni Gdańsk. - Wtedy zomowcy ściągali nam transparenty. Wczoraj w nocy musiało się zjawić jakieś nowe ZOMO.


  Związkowcy łączą kradzież bezpośrednio z PO i twierdzą, że rozkaz przyszedł z samej góry.
  - Bzdura - odpowiada Jarosław Gorecki, szef klubu radnych PO w Gdańsku. - Równie dobrze można było powiedzieć, że jest to prowokacja PiS.

  Powodem kradzieży, według związkowców, była treść transparentów. Pierwszy głosił " Żądamy utrzymania dotychczasowych miejsc pracy. Dość cudów Donalda Tuska", drugi - "Platforma Obywatelska grabarzem Stoczni Gdańskiej". Związkowcy ze stoczniowej Solidarności zgłosili już sprawę na policję. Sami jednak twierdzą, że z pewnością to nic nie da, zważając na to, kto - według nich - stoi za kradzieżą.

  - Ta kradzież powinna zostać wyjaśniona - twierdzi Radziusz. - Nigdy bowiem w historii wszystkich rządów od 1990 roku nikt nie ośmielił się skraść transparentu wiszącego na bramie stoczni.

  Policja zapowiada, że potraktuje kradzież z największą powagą i postara się znaleźć jej sprawców.

  Związkowcy szykują już kolejne transparenty o tej samej treści. Zapowiadają, że jeśli i te zostaną skradzione, rozbiją namioty pod Trzema Krzyżami.

  - Będziemy pilnować transparentów przez całą noc - mówi Radziusz.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo