Kto ostrzelał autobus w Sosnowcu? Kobieta ranna. „To wyglądało jak zamach" WIDEO

LOTA
W Sosnowcu ostrzelany został autobus materiały policji
„To wyglądało jak zamach" - twierdzi świadek zajścia, do którego doszło z piątku na sobotę na Pogoni w Sosnowcu. Grupa osób ostrzelała autobus linii 902. Ranna została 33-letnia pasażerka. Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie. Śledztwo prowadzone jest w kierunku zniszczenia mienia, bo na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poważnie ranny. W autobusie zostały zniszczone cztery szyby, straty oszacowano na 15 tys. zł. Śledczy zabezpieczyli w szybie ślady wlotowe po kulach. Prawdopodobnie do pojazdu strzelano z wiatrówki. W poniedziałek mają być znane wyniki przesłuchania jednego zatrzymanego mężczyzny.

AKTUALIZACJA 30.01.2017 GODZ. 12.00

Policjanci zatrzymali 19-latka, który przyznał się do ostrzelania autobusu w Sosnowcu.

ZOBACZ KONIECZNIE NAGRANIE Z MONITORINGU AUTOBUSU:
19-LATEK STRZELAŁ AUTOBUS W SOSNOWCU WIDEO

AKTUALIZACJA
Policjanci z Sosnowca zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek z „atakiem” na autobus linii nr 902, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, mężczyzna był przesłuchiwany.

Czy w sprawie będzie więcej zatrzymań, jakie dowody wskazują na ewentualną winę już zatrzymanego mężczyzny? Czy sprawdzono już nagrania z monitoringu autobusu? Tego policja nie chce ujawnić, jak słyszymy dla dobra śledztwa.

Wydaje się, że kwestią czasu jest zatrzymanie pozostałych sprawców chuligańskiego wybryku.

Więcej szczegółów w poniedziałek przed południem.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY
Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę około godz. 2.50 w rejonie skrzyżowania ulicy Orlej i Grota Roweckiego w Sosnowcu.

- W momencie, gdy autobus linii nr 902 miał skręcić w ulicę Grota Roweckiego kierowca usłyszał trzask pękającej szyby, natychmiast powiadomił policję i zajezdnię – relacjonuje podinspektor Aleksandra Nowara z Biura Prasowego Śląskiej Policji.

Jak dodaje policjanci stwierdzili, że doszło do przestrzelenia szyb, na których zabezpieczono ślady po wlotach kul.

- W autobusie w tym czasie była jedna pasażerka – 33-latka z Czeladzi. Kobieta miała skaleczenia, niewykluczone, że od odłamków szkła, ale nie życzyła sobie i nie wymagała pomocy lekarskiej – tłumaczy podinspektor Nowara.

W autobusie zostały zniszczone cztery szyby, wartość zniszczeń wstępnie oszacowano na 15 tys. zł. Na miejscu zostały wykonane oględziny autobusu i miejsca zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli także monitoring z pojazdu, bo autobus miał kamery.

- Obecnie poszukujemy sprawców. Postępowanie w sprawie prowadzone jest w kierunku zniszczenia mienia – dodaje Nowara. Strzały w kierunku autobusu padły prawdopodobnie z wiatrówki. Być może strzelano z samochodu osobowego, który w chwili zdarzenia wyprzedzał autobus.

Wideo

Materiał oryginalny: Kto ostrzelał autobus w Sosnowcu? Kobieta ranna. „To wyglądało jak zamach" WIDEO - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie