Kto biegnie w Gdańsk Business Run? Biznes!

red.Zaktualizowano 
materiały prasowe
Po raz pierwszy w Gdańsku 4 września na Targu Rybnym o godz. 10:30 wystartuje ponad 60 drużyn złożonych z przedstawicieli gdańskiego środowiska biznesowego. Obecne będą wszystkie branże począwszy od IT, bankowości, inwestycji, aż po branżę kosmetyczną. Co więcej jeden z teamów Gdańsk Business Run pobiegnie w Dolinie Krzemowej!

Przypomnijmy, że Gdańsk Business Run jest biegiem charytatywnym, podczas którego biegacze biegną w sztafetach, by wesprzeć zbieranie funduszy na nową protezę dla Mateusza Pędziwiatra, beneficjenta Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Dystans do pokonania dla każdego członka sztafety to 3,1 km, a trasa biegnie malowniczymi uliczkami Starego Gdańska.

Gdańsk Business Run. Pobiegniemy dla Mateusza! [WIDEO]


Gdańsk Business Run. Znamy dokładną trasę biegu! [MAPA]

Środowiska biznesowe Gdańska na starcie

Bieg organizowany jest przez środowisko biznesowe Gdańska, wspierane przez władze miasta, Gdańską Organizację Turystyczną oraz MOSIR. Przedstawiciele różnych centrów biznesowych aktywnie uczestniczą w przygotowaniach, promują ideę biegu i jego wymiar CSR-owy wśród swoich pracowników. W ten sposób wypełniają kluczową misję czyli motywację. Dzięki zaangażowaniu się w projekt niezwiązany na co dzień z ich pracą zawodową, poszczególni pracownicy mogą nabyć nowe umiejętności, odkryć w sobie nieznany potencjał i sprawdzić swoje kompetencje w ramach działalności społecznej.

Praca w dużych zespołach wymaga sprawnej organizacji oraz zaangażowania wszystkich sił jednocześnie. Tak jak przy biegu sztafetowym. W pięcioosobowej drużynie biegną ramię w ramię pracownicy różnych działów, będący często w stosunku do siebie w różnych stopniach hierarchii. Przekazywanie sobie pałeczki ma tu wymiar wręcz symboliczny. Każdy wykonuje najlepiej jak może część pracy, po czym oddaje prym koledze lub koleżance. Nie ma zwycięstwa dopóki wszyscy nie ukończą biegu. Wspólnie biegną, wspólnie wchodzą na podium. Stażysta obok Prezesa.

Wyjątkowa gdańska drużyna w Dolinie Krzemowej

Ambasadorka Gdańsk Business Run, Magda Gacyk, dziennikarka z Gdańska i korespondentka polskich mediów w USA promuje inicjatywę także za „wielką wodą”. Członkowie jej drużyny - Team Silicon Valley – pochodzą z miejsca, którego nie można znaleźć na mapach, bo Dolina Krzemowa to region o nieustannie zmieniających się granicach i który jest pod względem geograficznym, bardziej tworem wirtualnym niż realnym. Tym niemniej na tym obszarze mieszkają jak najbardziej realni ludzie. Innowatorzy, wizjonerzy, wynalazcy i właściciele startupów.

Jak mówi Magda, jej drużyna to Dolina Krzemowa w pigułce, bo team składa się z lekarza i jednocześnie właściciela laboratorium, zajmującego się rozwojem sztucznej inteligencji (m.in. budujący wyszukiwarkę, opartą na emocjach), założyciel biotechnologicznego startupu (opracowującego metodę błyskawicznego sekwencjonowania ludzkiego DNA ), "misjonarz" Big Data ( promujący m.in. idee "inteligentnych miast"), specjalista od międzynarodowego marketingu (zajmujący się globalnymi strategiami sprzedaży) oraz pracownik jednej z największych, międzynarodowych korporacji. Silicon Valley jest rejonem, który od dekad stanowi globalną kolebkę najnowszych technologii i który jest też w światowej awangardzie, jeśli chodzi o inżynierię biomedyczną i bioniczne protezy. A z kolei Kalifornia jest miejscem, gdzie codziennie widać ludzi, korzystających z najnowszych wynalazków w tej dziedzinie: jeżdżących na specjalnie przystosowanych rowerach, zjeżdżających po stokach gór Sierra Nevada na specjalnie zaprojektowanych nartach, czy biegających po wzgórzach wokół uskoki tektonicznego San Andreas na specjalnie zbudowanych protezach.

Magda Gacyk dodaje: „Pobiegniemy brzegiem zatoki w stronę słynnego mostu Golden Gate w San Francisco. Treningi do Poland Business Run trwają w najlepsze. Przygotowujemy się pilnie. Za podanie biegaczowi wody lub podniesienie upuszczonej pałeczki, odpowiedzialny jest pies Czesiu, który jest maskotką naszego team'u „

W 2015 roku pobiegło wspólnie 13 650 uczestników z 1 031 firm w 6 miastach Polski i zebrano ponad 1 mln złotych na protezy dla 32 podopiecznych.

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: gdanskbusinessrun.pl. Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 307,50 zł i jest całkowicie przekazywana na rzecz lokalnego beneficjenta.

polecane: Afera Amber Gold - liczby, które szokują

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie