KSW 54 29.08.2020 r. Gala pełna emocji z debiutancką wygraną Izu Ugonoha. Mateusz Gamrot obronił pas. Kto powalczy w gali KSW 55?

Paweł Stankiewicz
Paweł Stankiewicz
Fot. Szymon Starnawski
Gala KSW 54 na żywo. Gala pełna wrażeń odbyła się w Global EXPO w Warszawie. Swoje walki wygrali między innymi Mateusz Gamrot oraz Izu Ugonoh. A już w październiku gala KSW 55. Będzie hitowa walka!

KSW 54 NA ŻYWO

Koniec gali KSW 54! A już 10 października emocjonująca gala KSW 55

- Nie jestem zadowolony z walki. Miałem myśli, żeby się wycofać, ale nie chciałem sprawić zawodu. Cieszę się, że wygrałem, ale nie byłem w dobrej dyspozycji. Dobrze rozpracowałem Mariana, który zaprezentował się świetnie - przyznał Gamrot

Gamrot wygrał jednogłośnie na punkty, obronił pas mistrzowski i jest niepokonany na zawodowym polu w MMA!

Przed nami piąta i ostatnia runda tej walki. Czy Ziółkowski podejmie ryzyko i zaatakuje? Tymczasem walka cały czas toczy się pod dyktando Gamrota. Ziółkowski pokazuje się z przyzwoitej strony, ale na Gamrota to za mało. Koniec walki i czekamy na werdykt.

Przed nami pierwsza runda mistrzowska. Gamrot znowu sprowadził rywala do parteru. Ziółkowski znowu dobrze się wybronił i walka ponownie toczy się w stójce.

III runda. Początek kolejnego starcia. Gamrot pokazuje swoją sił w tej rundzie. Ziółkowski się wybronił i walka wróciła na środek. Gamrot trafił jeszcze raz Ziółkowskiego na koniec rundy.

II runda. Początek rundy. Dużo wymian w stójce, ale nic wielkiego się nie działo. W końcówce znowu Gamrot sprowadził rywala do parteru i znowu bez większego efektu. Gamrot prowadzi po dwóch rundach walki!

I runda. Początek walki. Spokojna walka w stójce. Dopiero w końcówce zaatakował Gamrot, który sprowadził rywala do parteru, ale Ziółkowski się wybronił.

Ziółkowski miał walczyć z Kazieczką, ale ostatecznie w walce wieczoru zastąpił Musajewa, który doznał kontuzji przed galą.

Ostatnia walka wieczoru podczas KSW 54! Mateusz Gamrot (16-0 1NC, 5 KO, 4 Sub) kontra Marian Ziółkowski (21-7, 5 KO, 12 Sub). Stawką będzie mistrzowski pas KSW. Gamrot, który jest faworytem, żegna się tą walką z KSW i przechodzi do UFC.

- Bardzo się cieszę, bo to wymarzony debiut. Wizualizowałem sobie szybką wygraną. Kilka razy mocno go kopnąłem między łydką a udem. Wtedy faktycznie mogło dojść do kontuzji - powiedział szczęśliwy Izu.

Izu przeszedł do ofensywy. Zadał mocne ciosy z góry i rozbił rywala. Lekarze wyprowadzali Domingosa z klatki, który zgłosił kontuzję. Błyskawiczna wygrana Ugonoha w debiucie w MMA!

I runda. Początek walki. Izu debiutuje w MMA! Początek walki bardzo spokojny. Domingos obali Izu, ale ten szybko wyszedł z opresji.

Przedostatnia walka. Jedna z walk wieczoru! Pochodzący z Gdańska Izu Ugonoh (0-0) kontra Quentin Domingos (5-1, 4 KO)

- Czasami po porażce dostajesz takiego kopa motywacyjnego. Michał bardzo siedział mi w głowie. Może jeszcze będzie z tego trylogia? Przyszliśmy tutaj się napi... Ciekawe, jakich wymówek teraz będą szukały te piz..., Grabowski i Bedorf - nie owijał w bawełnę Kita.

Kita niesamowicie trafił Andryszaka, który był zdecydowanym faworytem walki! To jest ciężko nokaut!

I runda. Walka w klinczu, a na razie lepiej prezentuje się Kita. Mocne uderzenia Andryszaka.

Obaj walczyli podczas KSW 39 i wówczas Andryszak wygrał już w 74 sekundzie przez duszenie

To walka wagi ciężkiej, więc na pewno będzie się działo!

Przed nami szósta walka wieczoru: Michał Andryszak (20-8, 13 KO, 6 Sub) vs Michał Kita (19-11-1, 11 KO, 5 Sub)

- Wygrałem czwartą walkę z rzędu. Liczę na to, że następny pojedynek będzie już o pas - powiedział Kazieczko.

Na koniec rundy Kazieczko boleśnie wypunktował Chorwata i wygrał walkę przed czasem!

III runda. Kazieczko od początku ma przewagę i punktuje Chorwata. Polak cały czas miał przewagę, ale w końcówce Caupt próbował dusić Kazieczkę. Polak przetrwał. Koniec walki.

II runda. Kazieczko zaczyna od mocnego ciosu, a potem uzyskuje przewagę w klinczu. Kazieczko atakował rywala łokciami i zadawał ciosy w parterze. Caput bezradny. Runda zdecydowanie dla Kazieczki.

I runda. Początek walki. W klinczu inicjatywę ma Chorwat. Kazieczko ma problemy. Na koniec rundy to Kazieczko pokazał się z dobrej strony w klinczu.

Przed nami kolejka walka: Maciej Kazieczko (6-1, 3 KO) vs Karlo Caput (8-1, 3 KO, 3 Sub)

- Ustawiłem się w kolejce, ale wezmę wszystko. Zdobędę pas prędzej czy później - powiedział z pewnością w głosie Polityło.

Polityło jednogłośnie wygrał walkę

III runda. Czas na trzecią rundę. Walka w klinczu. Nic się nie dzieje i sędzia nakazuje walkę w stójce. Polityło zdołał obalić Rumuna. Barbu wstał, ale Polak go dociskał do siatki. Koniec walki i czekamy na werdykt.

II runda. Barbu był już w parterze, a wtedy Polityło kopnął go pod siatką. Faul Polaka! Został wezwany lekarz. Walka jest kontynuowana. Dalej inicjatywę ma Polityło.

I runda. Początek walki. Polityło ma inicjatywę, ale Rumun broni się skutecznie. Polityło chciał walki w parterze, ale nie udało mu się do tego doprowadzić.

Przed nami czwarta walka wieczoru: Paweł Polityło (4-2, 1 KO) vs Bogdan Barbu (16-11, 8 KO, 4 Sub)

Sędziowie nie podjęli decyzji jednogłośnie. Punktowali dwukrotnie 29-28 dla Rajewskiego i raz 29-28 dla Kopery. Rajewski, podobnie jak młodszy brat, wygrał walkę!

III runda. Rajewski wypracował sobie dobrą pozycję w parterze. Teraz idzie w kierunku poddania! To mu się jednak nie udało. Rajewski powalił Koperę i na tym walka się skończyła. Trwa oczekiwanie na werdykt. To była wyśmienita walka!

II runda. Kopera zadał trafienie w stójce. Potem świetnie zaatakował Rajewski. Kopera sprowadził rywala do parteru, ale na koniec to Rajewski zadał mocne ciosy. Co za runda!

I runda. Zaczęło się od mocnego kopnięcia Kopery. Pierwsza runda bez większej przewagi któregokolwiek z zawodników. Nie brakowało kopnięć z obu stron.

Przed nami trzecia walka wieczoru: Łukasz Rajewski (9-6, 5 KO, 2 Sub) vs Bartłomiej Kopera (9-5, 7 Sub). Młodszy brat Łukasza Rajewskiego już zakończył swoją walkę zwycięstwem.

- Do FEN wszedłem z buta, a teraz cieszę, że walczę w najlepszej organizacji w Europie - powiedział po walce Koziorzębski.

II runda. Koziorzębski zaatakował bardzo skutecznie. Zaatakował z góry a parterze i kopnięciami zniszczył rywala. Niedźwiedź nie mógł wstać. Koziorzębski wygrał w debiucie!

Koziorzębski przypadkowo został trafiony w krocze, ale doszedł do siebie. Niedźwiedź przeważa, a rywal próbuje się bronić. Końcówka dla Koziorzębskiego i rywal miał problemy. Koniec pierwsze rundy.

Początek I rundy. Niedźwiedź powalił rywala, ale za chwilę walka wróciła do klinczu.

Przed nami kolejna walka: Adam Niedźwiedź (7-3, 1 KO, 6 Sub) vs Kacper Koziorzębski (6-2, 3 KO)

- Chciałem nokautu, ale zwycięstwo cieszy - powiedział Rajewski, który zaczął walczyć w KSW.

Rajewski wygrywa jednogłośnie decyzją sędziów. Stoczył świetną walkę.

Początek drugiej części walki dla Rajewskiego. Walczy bardzo dobrze i szuka okazji, aby zakończyć walkę. Rajewski całkowicie kontroluje ten pojedynek. Koniec walki. Wkrótce poznamy werdykt.

Początek walki. Początkowo rywalizacja w parterze, ale to długo nie potrwało. Rajewski, jako kickbokser, lepiej prezentuje się w takiej formie rywalizacji. Koniec pierwszej rundy

Przed nami pierwsza walka wieczoru: Sebastian Rajewski (8-5, 4 KO) vs Armen Stepanyan (6-3, 3 KO, 2 Sub)

Ważna wiadomość! Podczas gali KSW 55, która odbędzie się 10 października, dojdzie do walki Szymona Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim. Ta walka miała być już teraz, ale została odwołana przez kontuzję Jurkowskiego.

Zaczynamy galę!

KSW 54. Kiedy i gdzie odbędzie się gala?

Tak wyglądała gala KSW 53

  • Gala KSW 54 odbędzie Global EXPO w Warszawie, ale z udziałem publiczności. Ta niezwykle interesująca impreza mieszanych sztuk walki zaplanowana była na 9.08.2020 roku. Początek o godzinie 20:00. Data jednak ulegnie zmianie. Kiedy się odbędzie? Gala KSW odbędzie się ostatecznie 29.08.2020 r. To kolejna gra studyjna największej organizacji walk sztuk mieszanych w Europie.

KSW 54. Karta walk

  • 70,3 kg/155 lb: Mateusz Gamrot (16-0 1NC, 5 KO, 4 Sub) vs Marian Ziółkowski (21-7, 5 KO, 12 Sub) - Gamrot wygrał jednogłośnie na punkty
  • 120,2 kg/265 lb: Izu Ugonoh (0-0) - Quentin Domingos (5-1, 4 KO) - Ugonoh wygrał przez TKO w I rundzie
  • 120,2 kg/265 lb: Michał Andryszak (20-8, 13 KO, 6 Sub) vs Michał Kita (19-11-1, 11 KO, 5 Sub) - Kita wygrał przez TKO w I rundzie
  • 70,3 kg/155 lb: Maciej Kazieczko (6-1, 3 KO) vs Karlo Caput (8-1, 3 KO, 3 Sub) - Kazieczko wygrał przez TKO w III rundzie
  • 61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło (4-2, 1 KO) vs Bogdan Barbu (16-11, 8 KO, 4 Sub) - Polityło wygrał walkę jednogłośnie na punkty
  • 70,3 kg/155 lb: Łukasz Rajewski (9-6, 5 KO, 2 Sub) vs Bartłomiej Kopera (9-5, 7 Sub) - Rajewski wygrał niejednogłośnie na punkty
  • 77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (7-3, 1 KO, 6 Sub) vs Kacper Koziorzębski (6-2, 3 KO) - Koziorzębski wygrał przez TKO w II rundzie
  • 70,3 kg/155 lb: Sebastian Rajewski (8-5, 4 KO) vs Armen Stepanyan (6-3, 3 KO, 2 Sub) - Rajewski wygrał jednogłośnie na punkty

Data gali: 29.08.2020
Wydarzenie: KSW 54
Miejsce: Global EXPO w Warszawie
Transmisja: PPV
[b]Godzina
: 20:00

KSW 54. Gdzie oglądać i za ile?

Gala KSW 54 miała odbyć się we Wrocławiu, ale ze względu na epidemię koronawirusa odbędzie się w Global EXPO w Warszawie, ale z udziałem publiczności. Poprzednią galę KSW 53 można była oglądać jedynie w PPV. Koszt wynosił 29 złotych. Dawniej gale KSW kosztowały 40 złotych, ale dobra wiadomość jest taka, że pozostaje cena promocyjna. Galę KSW 54, podobnie jak poprzednią, będzie można obejrzeć za 29 złotych. To już pewne. Ruszyła już sprzedaż PPV na KSWTV.com. Gala dostępna będzie także w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie oraz Ipli.

Ponadto wszystkich Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z gali KSW 53 w naszym serwisie - www.dziennikbaltycki.pl.

KSW 54. Kto wystąpi? Jaki jest nowy termin gali?

W walce wieczoru Mateusz Gamrot miał zmierzyć się z Szamilem Musajewem, a stawką walki będzie pas kategorii lekkiej. Gamrot w KSW 53 wygrał walkę, ale jego rywal Norman Parke nie zmieścił się w limicie wagowym. Gamrot stoczy zatem kolejną walkę, a jednocześnie ostatnią w Polsce. Po niej pożegna się z KSW i przechodzi do UFC. Rywal jednak będzie inny.

– Przed ostatnim starciem długo nie walczyłem – mówi Gamrot. – Miałem prawie półtoraroczną przerwę od startów. Do ostatniej walki przeszedłem bardzo mocne przygotowania. Sama walka nie satysfakcjonuje mnie jednak jako wygrana. Dodatkowo po niej dwa tygodnie sobie odpocząłem, więc można powiedzieć, że jestem cały czas w gazie. Psychicznie jestem jeszcze bardziej głodny tego drugiego starcia, bo jest to dla mnie dużo większe wyzwanie niż Norman Parke. Wydaje mi się, że forma, którą zaprezentowałem w ostatniej walce jest tylko przystawką do głównego dania, które zaserwuję teraz. To, że Musajew jest niepokonany, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Patrzę na każdego rywala jak na zadanie i na to, co muszę zrobić, żeby wygrać walkę. On jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale ma też dużo luk. Jest bardzo chaotyczny w swoich poczynaniach, a przede wszystkim nigdy nie był przetestowany na dystansie 25 minut. Wydaje mi się, że jak zaciągnę go na bardzo głęboką wodę, to nie wytrzyma motorycznie tempa tej walki.

Jedną z gwiazd gali będzie Izu Ugonoh. Były bokser podpisał kontrakt z KSW i sierpniowa gala będzie jego debiutem w MMA. Od kilku miesięcy trenuje i przygotowuje się do tego występu.

Rywal jeszcze nie jest znany, ale wszystko wskazuje na to, że pochodzący z Gdańska Ugonoh nie będzie miał łatwego zadania.

- Izu będzie miał zagranicznego przeciwnika, dużo bardziej doświadczonego w MMA. Dobraliśmy go tak, aby była to wyrównana rywalizacja i aby jeden zawodnik nie dominował nad drugim w określonej płaszczyźnie walki - powiedział Martin Lewandowski, szef KSW, dla "Przeglądu Sportowego".

Kto jeszcze wystąpi w gali?

- Nie boję się o KSW 54. Myślę, że tam wytoczymy jeszcze grubsze działa - mówił Maciej Kawulski, współzałożyciel KSW.

W oktagonie ma nie zabraknąć walk w wadze ciężkiej. Mówi się o ponownym pojedynku Michała Kity z Michałem Włodarkiem. Na galę KSW 54 może powrócić Albert Duraev. Czeczen poinformował internautów, że organizacja KSW poleciła mu przygotować się do kolejnej gali po lipcowej. Więcej szczegółów będziemy poznawać w najbliższym czasie.

Miało też dojść do walki Szymona Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim. Kołecki obwinia Jurkowskiego o wybieg z kontuzją, a Jurkowski zarzuca Kołeckiemu, że mógł w zastępstwie walczyć z kimś innym, ale odrzucił propozycje.

Gala KSW 54 była planowana na 9 sierpnia. Wiadomo, że w tym dniu na pewno się nie odbędzie. Na kiedy została przełożona?

- Data się przesunęła. Gala na pewno nie odbędzie się 9 sierpnia. Celujemy w końcówkę sierpnia, ale dokładnej daty jeszcze nie chcę podawać. Będzie to impreza studyjna, może w trochę większej hali. Na pewno gala odbędzie się w sierpniu i na pewno będzie to KSW 54. Występ Izu jest zatwierdzony. Rozmyła nam się walka Jurkowskiego z Kołeckim, ale chcemy, żeby doszło do niej jesienią - wyjaśnia Martin Lewandowski, współzałożyciel KSW.

Organizacja KSW poinformowała, że gala odbędzie się ostatecznie 29.08.2020 r. Wiadomo też, że Ugonoha w pierwszej walce dla KSW zmierzy się z niedoszłym rywalem Mariusza Pudzianowskiego, potężnym Francuzem portugalskiego pochodzenia, Quentinem Domingosem (5-1, 4 KO).

Tuż przed galą nastąpiły zmiany w karcie walk. Rywalem Gamrota, w pożegnalnej walce w KSW, będzie jednak Marian Ziółkowski. Nowego przeciwnika ma Maciej Kazieczko, bowiem to on pierwotnie miał zmierzyć się z Ziółkowskim.

– Na ostatniej prostej przygotowań do walki Musajew nabawił się kontuzji kolana – wyjaśnia Martin Lewandowski, jeden z współwłaścicieli organizacji KSW. – Próbowaliśmy ratować to zestawienie, zapewniając Szamilowi najlepsze wsparcie medyczne. Niestety kontuzja okazała się na tyle poważna, że nie było mowy o możliwości walczenia. W tej sytuacji zaproponowaliśmy walkę mistrzowską Marianowi Ziółkowskiemu, który nie wahał się ani chwili i podjął rękawicę.

Organizatorzy myślą już o KSW 55 i zapowiadają, że chcą organizować gale niemalże co miesiąc.

Cztery rzuty karne, samobój, nieuznany gol i zwycięskie trafienie w 6. minucie doliczonego czasu

Gladiatorzy na Narodowym, relacja z gali XTB KSW Colloseum 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kostek302

NA ŻYWO TUTAJ:

ksw54live.com

ZAPRASZAM :)

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie