Książka Lecha Wałęsy już w księgarniach

  Książka Lecha Wałęsy już w księgarniach

  Barbara Szczepuła

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  - Nie pisałem tej książki w kontrze do Cenckiewicza i Gontarczyka, ale po prostu chciałem opowiedzieć swoją prawdziwą historię - mówił Lech Wałęsa podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej nowej książce "Droga do prawdy".
  - A znalazły się w niej fakty, o których dotąd się nie mówiło, na przykład, że Gwiazdowie chcieli mnie porwać! - dodaje. - Pokazuję dowody, że Służba Bezpieczeństwa nimi manipulowała. To oczywiście nie jest główny wątek, piszę o sprawach naprawdę ważnych: o Grudniu'70, Sierpniu'80, Magdalence, o swojej prezydenturze, o dramatycznych rozmowach z prezydentem Borysem Jelcynem i wyprowadzeniu wojsk sowieckich z Polski, o słynnym obiedzie drawskim, rozmowach w Radiu Maryja...

  Znalazły się też tutaj oceny innych polityków, w tym oczywiście braci Kaczyńskich.

  - A gdyby porównał pan prezydenturę Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego? - dopytywali dziennikarze. - Kwaśniewski był sprytny, gładki, natomiast Kaczyński, niestety, zaprzepaścił szanse...

  - A czy jest w książce wątek miłosny? No, nie, choć namawiano mnie na to ze względów marketingowych. Pojawia się jednak oczywiście postać mojej żony Danuty. Nie dziwi, gdy twierdzi, że nigdy nie przypuszczała, iż będzie żoną legendarnego przywódcy, prezydenta i noblisty, bo nikt tego nie mógł przewidzieć, ale ona mówi, że nie zakładała także, że będziemy mieli ośmioro dzieci!

  Lech Wałęsa potwierdził też, że rozmawiał z Andrzejem Wajdą na temat filmu opartego na jego życiu. W książce tej zebrano też wypowiedzi celebrytów o Wałęsie. Od Leszka Balcerowicza, przez kardynała Stanisława Dziwisza, Daniela Olbrychskiego, po prezydenta Vaclava Havla. Mieczysław Wachowski natomiast przypomniał, że po obaleniu rządu Olszewskiego prezydent Wałęsa chciał powierzyć tekę premiera Janowi Rokicie, ale "ten wtedy już był nadęty i propozycji nie przyjął". Kto jeszcze dziś o tym pamięta?

  "Droga do prawdy. Autobiografia" wydana została przez Świat Książki. Kosztuje 49,99 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo