Kryminalni z Gdańska szukają mężczyzny, który może mieć...

  Kryminalni z Gdańska szukają mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżami i włamaniami do kościołów na terenie Gdańska [wideo,zdjęcia]

  oprac. szym

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kryminalni z Gdańska szukają mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżami i włamaniami do kościołów na terenie miasta. - Poszukiwany przez policjantów mężczyzna po wejściu do kościołów wyłamywał drzwiczki ze skrzynek z datkami i kradł pieniądze. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy - mówi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
  Kryminalni z Gdańska szukają mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżami i włamaniami do kościołów na terenie Gdańska
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały policji

  Funkcjonariusze apelują, by wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje na jego temat, skontaktowali się z nimi.

  Policjanci z Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do kościołów na terenie Gdańska. Do przestępstw dochodziło w kwietniu oraz w maju tego roku, w sumie policjanci odnotowali pięć tego typu zdarzeń.

  - Sprawca wchodził do kościołów w godzinach popołudniowych lub wieczornych, wyłamywał drzwi wejściowe, lub wybijał szybę, potem po wejściu do kościoła szedł w miejsce, gdzie znajdowały się skrzynki z datkami. Mężczyzna włamywał się do nich i kradł z nich pieniądze - mówi asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku.

  Tłumaczy, że policjanci do prowadzonych czynności zabezpieczyli zapisy monitoringu, na których znaleźli wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa.

  Zobacz galerię

  - Policjanci szukają mężczyzny w wieku 25-30 lat, szczupłej budowy ciała. Mężczyzna posiada tatuaże na lewym przedramieniu oraz prawej nodze na wysokości łydki. Mężczyzna zmieniał też swój wygląd, podczas kilku zdarzeń miał włosy krótkie koloru ciemnego, innym razem był ogolony na łyso - mówi policjantka.

  I apeluje: - Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia, materiału filmowego lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości, lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Operacyjno- Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

  Policjanci wskazują, że informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc bezpośrednio do policjantów kryminalnych na nr 58 32 16 255 oraz tel. kom. 501 043 385. Informacje można przekazać również pod numerem 58 32 16 005 albo zgłaszając się do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27.


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!