reklama

Królowa Mleka - ten tytuł czeka na piękne dziewczęta. Zgłoszenia tylko do 30 września!

RedakcjaZaktualizowano 
Fundacja Procibus
Fundacja Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS od 2013 roku organizuje wybory Królowej Mleka w Polsce. Laureatka tytułu otrzymuje nagrodę główną w wysokości 3 tys. zł przez cały kalendarzowy rok udziela się w promocji mleka i przetworów mlecznych, w kraju a także za granicą. Zgłoszenia do tytułu Królowa Mleka 2017 można kierować do organizatorów jeszcze do 30 września.

Jesteś ładna, masz od 18 d 30 lat, skończyłaś studia lub studiujesz na kierunku związanym z branżą mleczarską? A może jesteś uczennicą szkoły średniej przygotowującej do zawodu związanego z branżą mleczarską? Pracujesz w gospodarstwie rolnym związanym z branżą mleczarską? Lub wywodzisz się z rodziny o wieloletniej tradycji mleczarskiej? Jesteś działaczką propagującą zdrowe żywienie i masz dużą wiedzę na temat branży mleczarskiej? Możesz zostać amabsadorką polskiego mleka - Królową Mleka na rok 2017.

Wybory Królowej Mleka
Zgłoszenia kandydatek przyjmowane są do 30 września za pośrednictwem elektronicznego zgłoszenia na stronie www.krolowamleka.pl. Kandydatki ocenia jury. Jeden głos należy też do internautów, którzy mogą głosować za pośrednictwem internetu, zgodnie z e-regulaminem.

Nagrody
Zgodnie z regulaminem zwyciężczyni otrzyma nagrodę główną w wysokości 3000 zł ufundowaną przez organizatora. Za zajęcie II i III miejsca zostaną przyznane nagrody w wysokości 1 500 zł.

Na świecie
Jak podają organizatorzy, Fundacja Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS, tradycja wyborów Królowej Mleka ma na świecie co najmniej pół wieku!
- W USA mleczne księżniczki są wybierane od lat 1950 - opisują organizatorzy na stornie www.krolowamleka.pl. - W tych stanach, gdzie produkcja mleka jest istotną częścią produkcji rolnej, wybiera się własne księżniczki np.: Księżniczka Mleka stanu Indiana, Księżniczka Mleka Maryland, Księżniczka Mleka stanu Nowy Jork, Pensylwania, Virginia itd. Aby zostać księżniczką mleka w danym stanie trzeba zwyciężyć w lokalnych wyborach, a następnie w finale ogólnostanowym. Dlatego w USA spotkać możemy setki księżniczek mleka.

W Europie też nie brakuje "białych monarchiń"
W Niemczech pierwszą Królową Mleka wybrano w Bawarii w 1985 roku, a organizatorem elekcji było Bawarskie Stowarzyszenie Przemysłu Mleczarskiego. Później podobnego wyboru dokonano w innych landach: Brandenburgii, Hesji, Saksonii, Nadrenii-Palatynacie oraz w Turyngii. Również w Austrii w 2012 roku wybrano po raz pierwszy Królową Mleka. Tutaj organizatorem elekcji była Izba Handlowa Dolnej Austrii.

Królowa Mleka wspiera konsumpcję mleka poprzez edukację w szkołach, uczestnictwo w festynach i piknikach oraz w targach krajowych i zagranicznych. Zna się na mleczarstwie, więc przekonuje o wartościach odżywczych mleka i jego wpływie na zdrowie, wdzięk i intelekt.

Janina Stefanowska

Źródło: Kartuzy Nasze Miasto

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie