Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krokowa miała studium, ale cofnął je wojewoda

Piotr Niemkiewicz
Gmina Krokowa miała, ale już nie ma swojego studium. Tym razem wojewoda unieważnił uchwałę, którą radni zatwierdzili dokument regulujący gminną gospodarkę przestrzenną.

Przypomnijmy, że uchwałę o studium przyjęto w grudniu 2010 roku. Jak się dowiedzieliśmy, w piśmie z Urzędu Wojewódzkiego wyliczono niedociągnięcia uchwały. Miała też paść sugestia, by całą procedurę związaną z uchwaleniem studium zagospodarowania gminy nawet rozpoczęto od nowa.

- Nie rozumiem takiego posunięcia - komentował nam wczoraj poruszony wójt Henryk Doering, który obecnie jest na urlopie.
Przed ostatnią sesją, na której głosowano studium, wójt pojechał do Gdańska i projekt konsultować miał w Wydziale Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego.

- Pytaliśmy urzędników w Gdańsku, czy tak przygotowane studium zostanie przez służby prawne wojewody przyjęte, czy może będą mieć później uwagi, które cofną całą procedurę. Chcieliśmy w ten sposób uniknąć ewentualnych późniejszych poprawek - relacjonuje Doering. - Dostaliśmy pozytywną odpowiedź , więc projekt trafił pod obrady.

Urzędnicy z Krokowej już się umawiają na spotkanie z wojewodą. Chcą mu zaprezentować swoje stanowisko i nakłaniać do zmiany już podjętej decyzji.
- Mam nadzieję, że się nam uda spotkać jak najwcześniej, może nawet jeszcze w tym tygodniu - komentuje nam wójt Doering.

Wiadomo, że Krokowa będzie się odwoływać od decyzji, która zapadła w Gdańsku.

Krokowskie studium już nie po raz pierwszy ma trudności z procedurą legislacyjną. To też jeden z najważniejszych dokumentów, na który czekają setki właścicieli działek położonych w nadmorskim terenie tej gminy.

Pierwszy raz studium podważył wojewoda w 2002 roku. A potem w 2006 roku także dwa sądy administracyjne nie stanęły po stronie Urzędu Gminy. Potem dwukrotnie - w czerwcu i październiku ubiegłego roku - projektu nie przyjęła także Rada Gminy.

Z kolei studium przyjęte przeważającą większością głosów w grudniu 2010 zostało właśnie unieważnione.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki