Koszykówka na Pomorzu: Szalone derby Pomorza, bolesny cios Energi Czarnych Słupsk

Tomasz Bolt/Polska Press
Wielkie emocje dostarczyły kibicom derby Pomorza pomiędzy Asseco Gdynia i Polpharmą Starogard Gdański. Porażki ponieśli natomiast koszykarze Energi Czarnych Słupsk i Trefla Sopot.

Zdecydowanie najwięcej emocji w meczach z udziałem pomorskich drużyn było w derbowym pojedynku pomiędzy Asseco i Polpharmą. Przed tym meczem trudno było jednoznacznie wskazać faworyta. Teoretycznie uchodzili za niego gdynianie, ale "Farmaceuci" w ostatnim czasie grali naprawdę solidny basket. I taki też zaprezentowali w środę. A do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka!

Dopiero w ostatniej minucie dodatkowego czasu gry gospodarze podkręcili tempo, odskoczyli starogardzianom na kilka "oczek" i dogonić się już nie dali. Do zwycięstwa drużynę Asseco poprowadził duet Filip Matczak - Przemysław Frasunkiewicz.

Z kolei koszykarze Trefla dzielnie stawiali opór ekipie z Radomia. Mimo wszystko jednak mecz całkowicie kontrolowała Rosa i wygrała absolutnie zasłużenie. Na dwóch spotkaniach z rzędu zakończyła się zatem passa zwycięstw Trefla.

Najbardziej rozczarowali natomiast zawodnicy Energi Czarnych. Słupszczanie po raz drugi w tym sezonie przegrali z MKS-em, tym razem w Dąbrowie Górniczej. Gospodarze triumf zapewnili sobie głównie dzięki znakomitej czwartej kwarcie pojedynku.

Asseco Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 79:70 (17:26, 18:11, 15:12, 12:13, d. 17:8)

Asseco: Matczak 21, Hickey 14, Frasunkiewicz 11, Żołnierewicz 8, Kowalczyk 7, Szczotka 7, Parzeński 7, Kaplanović 4

Polpharma: Flieger 19, Dee 15, Mirković 12, Grujić 8, Paliukenas 8, Diduszko 6, Kinloch 2, Szymański, Długosz.