Koszykarze Polpharmy trzeci nad Wartą

Zbigniew Brucki
Lepsi od Anwilu, a ulegli Czechom i gospodarzom. Bośniak Mitar Trifunović wśród Farmaceutów.

Przygotowujący się do nowego sezonu PLK koszykarze Polpharmy Starogard sprawdzali formę w kolejnym turnieju. W trzydniowym X Memoriale Jacka Ponickiego w Poznaniu rywalami Kociewskich Diabłów był miejscowy PBG Basket, Anwil Włocławek i czeski BK Prostejov. Farmaceuci zajęli trzecie miejsce. Wygrali 77:72 z Anwilem i ulegli 69:76 gospodarzom oraz 61:63 Czechom. Pierwsze miejsce zajął Basket, drugie BK Prostejov, a czwarte Anwil.

Trenerzy starogardzkiej drużyny Milija Bogicević i Roman Olszewski zabrali do stolicy Wielkopolski 12 zawodników. W hali poznańskiej AWF dali pograć 11. W meczu inaugurującym turniej Farmaceuci zmierzyli się z gospodarzami. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w drugiej zagrali znakomicie, wygrywając ją różnicą 13 "oczek".

Miejscowi ambitnie "gonili wynik" i sztuka ta im się udała: cztery minuty przed końcem doprowadzili do remisu po 66, a w dalszej części spotkania, dzięki m.in. "trójkom" Ciricia i Duvnjaka, zapewnili sobie zwycięstwo. W drugim dniu imprezy starogardzianie rywalizowali z Anwilem i podobnie jak dzień wcześniej, po wyrównanej pier-wszej kwarcie, w drugiej odskoczyli rywalom. Tym razem jednak nie dali się dogonić przeciwnikom i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Wczoraj, w trzecim dniu turnieju, pojedynek Farmaceutów toczył się zupełnie odmiennie niż w dwa poprzednie. Przez trzy kwarty Czesi nadawali ton rywalizacji i do ostatniej odsłony przystępowali z 15-punktową zaliczką. W czwartej kwarcie starogardzianie odrabiali straty. Ostatecznie wygrali tę odsłonę różnicą 13 pkt., ale na odwrócenie wyniku zabrakło im czasu. W meczu tym zadebiutował w Polpharmie 31-letni Mitar Trifunović, mający za sobą występy w ligach węgierskiej, słoweńskiej, a ostatnio cypryjskiej. Mierzący 201 cm Bośniak zdobył 9 pkt.

- To były dla nas bardzo korzystne sprawdziany - stwierdził po turnieju trener Bogi-cević. - Po konfrontacji z silnymi przeciwnikami wiemy, co w zespole dobrze funkcjonuje i co musimy jeszcze poprawić w naszej grze.

Ze stolicy Wielkopolski team Polpharmy wrócił już do Starogardu, gdzie dziś w samo południe w biurowcu Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA w Starogardzie Gd., przy ul. Pelplińskiej 19 (sala audytoryjna na drugim piętrze), zaplanowana jest przedsezonowa konferencja prasowa z udziałem trenerów i zawodników.