Koszykarskie derby Pomorza: Energa Czarni Słupsk zastopowali Polpharmę

Lukasz Capar Polska Press
Koszykarze Energi Czarnych gładko ograli w piątek drużynę Polpharmy Starogard Gdański. Tym samym seria czterech zwycięstwa z rzędu ekipy ze stolicy Kociewia została przerwana.

"Farmaceuci" wygrali cztery ostatnie mecze i do Słupska pojechali z nadziejami, że uda im się podtrzymać świetną passę. Szanse pogrzebali jednak już w pierwszej kwarcie spotkania, którą przegrali różnicą 20 punktów! Mało tego, słupszczanie rozpoczęli tę batalię od prowadzenia 19:0! To był po prostu piorunujący początek pojedynku.

Skuteczność starogardzianie poprawili już w drugiej odsłonie, ale przewaga gospodarzy była na tyle wysoka, ze w zwycięstwo wierzyli już chyba tylko najwięksi i niepoprawni optymiści w Starogardzie Gdańskim. Mimo że goście w czwartej kwarcie odrobili część strat, miejscowi pewnie dowieźli zwycięstwo do ostatniej syreny.

Czarnych pochwalić należy na pewno za szczelną defensywę i solidną postawę w ataku. Bardzo dobry mecz w szeregach słupskiej drużyny rozegrał zwłaszcza Folarin Campbell, który ukończył zawody z dorobkiem 25 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst.

Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 83:69 (27:7, 19:20, 16:17, 21:25)

Energa Czarni: Campbell 25, Mbodj 14, Harper 11, Mokros 10, Surmacz 9, Blassingame 8, Jackson 6, Seweryn.

Polpharma: Dee 24, Flieger 14, Hicks 10, Mirković 8, Kinloch 7, Diduszko 3, Paliukenas 3, Szymańskim Grujić.